Bicie „buraczanego rekordu” trwa w najlepsze! Burak ćwikłowy wyhodowany przez Zygmunta Krasowskiego z Wyroząb, w gminie Repki, zdecydowanie przyćmił okaz, którym za naszym pośrednictwem pochwalił się Marcin Terlikowski z Chłopkowa, w gminie Platerów.
Przypomnijmy, burak pana Marcina ważył 3,147 kg. Dumny rolnik zapozował z nim do zdjęcia, które wysłał do naszej redakcji. Informację o jego wyczynie zamieściliśmy na stronie internetowej, jak również w papierowym wydaniu „TS”. To właśnie w ten sposób pan Zygmunt, który jest stałym czytelnikiem naszej gazety, dowiedział się o „buraku gigancie”z Chłopkowa. Rolnik z Wyroząb nie był jednak pod szczególnym wrażeniem. Wszystko dlatego, że okaz, który on wyhodował, bije na głowę buraka pana Marcina!
– Jestem nowym rekordzistą! Mój burak ma 7,120 kg. Mam też buraki o wadze: 4,790 kg, 3,530 kg i 2,840 kg. Nasiona „czerwonej kuli” zakupiłem w jednym z sokołowskich sklepów – opowiada pan Zygmunt.
Czy ktoś z Was może się pochwalić jeszcze większym okazem?
Średnie zużycie nawozów na użytkach rolnych w PL, wynosi około 130 kg na ha.
Znam przepis na takie buraki: tona nawozu na hektar:)
Smacznego
Ba hektar może być mało, potrzeba więcej pewnie ze 2 tony.
Ciekawe, czy Zygmunt Krasowski jest z Wyroząb, Wyrozęb czy z Wyrozębów ?
Skoro Wyrozęby to na pewno nie z Wyroząb, bo jakim niby kluczem i z jakiej odmiany? Z Wyrozębów być powinno!
Redakcja wie lepiej 🙂
Teraz pora na konkurs w wyhodowaniu największej dyni w regionie.
Nic ciekawego w kraju się nie dzieje, więc to idealny temat na jesień 🙂
Hipokrycie ….. w naszym kraju dużo się dzieje ale za tematy o burakach żaden redaktor nie pójdzie siedzieć. Z pisaniem na inne tematy nie ma takiej pewności.
Burak tak duży że aż wyblaknięty.
czerwień buraka musi być wyblaknięta z powodu poprawności politycznej 🙂