14.6 C

Czarna seria KPS Siedlce trwa. Chrobry lepszy po tie-breaku (zdjęcia)

W ramach czwartej kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy zmierzyły się PSG KPS Siedlce i Chrobry Głogów, czyli drużyny które w bieżących rozgrywkach jeszcze nie wygrały. Wiadomo więc było, że jedna z ekip przerwie czarną serię. Niestety, podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie wykorzystali swojej szansy.

Szkoda, bo bardzo dobrze weszli w mecz. Pierwszego seta zwyciężyli zdecydowanie, do 17. W drugiej partii nie utrzymali jakości gry. Po wyrównanej walce ulegli 23:25. Siedlczanie wrócili na właściwe tory w trzecim secie. Znów zdominowali rywala i bez problemów ograli do 20. Zamiast jednak pójść za ciosem, pozwolili wrócić do gry gościom. Chrobry ponownie doprowadził do zaciętej końcówki i kolejny raz wygrał wojnę nerwów, tym razem do 22. O wszystkim musiał więc zdecydować tie-break.

Piąty set należał do przyjezdnych. Od początku wypracowali kilkupunktową przewagę. KPS-owi udało się ją zniwelować, ale nie na tyle, żeby odwrócić losy konfrontacji. Ostatecznie Chrobry zwyciężył do 13 i w całym meczu 3:2.

PSG KPS Siedlce – SPS Chrobry Głogów 2:3 (25:17, 23:25, 25:20, 22:25, 13:15).

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk.