15.8 C

Debiutancka wygrana SKS Basket Siedlce (zdjęcia)

Siedlce po kilku latach przerwy znów mają seniorską drużynę koszykówki kobiet. SKS Basket Siedlce przystąpił do rozgrywek II ligi i w premierowym meczu zmierzył się z zespołem UKS Dwójka Nidzica.

Pierwszym trenerem siedleckiej drużyny jest Piotr Krzemiński. Asystuje mu Beata Dąbrowska, która jak dotąd dała się poznać jako znakomita biegaczka długodystansowa. W Baskecie odpowiada za przygotowanie fizyczne zawodniczek.

Po siedlczankach od pierwszych sekund rywalizacji nie było widać debiutanckiej tremy. Szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie, które w miarę trwania pierwszej kwarty sukcesywnie powiększały. Ostatecznie premierową część meczu wygrały 23:10.

Druga kwarta ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń. Siedlczanki przeważały i prowadziły coraz wyżej. To je trochę uśpiło. Rywalki zaczęły trafiać za trzy punkty, a Basket stracił skuteczność. Zespołowi z Nidzicy udało się zniwelować stratę do 13 oczek.

Po zmianie stron trwał napór drużyny przyjezdnych. W pewnym momencie przewaga siedlczanek stopniała do jednocyfrowej liczby. Basketowi udało się przetrwać kryzys i w końcówce trzeciej kwarty gra gospodyń wróciła na odpowiednie tory. Przed decydującą partią podopieczne trenera Krzemińskiego wygrywały 56:46.

Ostatnia kwarta była popisem SKS. Siedlczanki nie pozwoliły już przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł, a same grały jak z nut. Przełożyło się to na okazałe zwycięstwo 73:52. Tym samym debiut SKS Basket Siedlce w II lidze można uznać za bardzo udany.

Po spotkaniu rozmawialiśmy ze szkoleniowcem siedlczanek – Piotrem Krzemińskim. Zapis znajdziecie w najbliższym papierowym i e-wydaniu TS.

SMS Basket Siedlce – UKS Dwójka Nidzica 73:52 (23:10, 14:14, 19:22, 17:6).

UKS Basket Siedlce: Lena Bąk, Weronika Kacprzyk, Gabriella Kania, Zuzanna Klonowska, Maria Michalak, Julia Nikolaj, Alicja Posiadała, Justyna Półtorzycka, Natalia Półtorzycka, Aleksandra Radziwonka, Emilia Zasowska, Lena Zdaniewicz.

Basket następne spotkanie rozegra na wyjeździe, 6 października z Włókniarzem Białystok.