10.6 C

Koszykarski rollercoaster w wykonaniu UKS MKK Siedlce (zdjęcia)

UKS MKK Siedlce przegrywał w meczu z MKS Grójec już kilkunastoma punktami. Podopieczne trenera Karola Trocia pokazały jednak charakter, odrabiając stratę. I to z nawiązką!

Do konfrontacji doszło w ramach rozgrywek koszykarek z grupy wiekowej U13, organizowanych przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego. Mecz odbył się w hali przy ul. Prusa 6, czyli w miejscu, gdzie największe sukcesy odnosiła dawna – ekstraklasowa drużyna MKK. Dla jej następczyń był to powrót do tego obiektu po kilku latach przerwy. W ostatnim czasie MKK swoje mecze rozgrywał w hali przy ul. Popiełuszki.

– Dla nas to symboliczny powrót. Mamy nadzieję, że hala, w której MKK odnosił największe sukcesy w historii, przyniesie nam szczęście – mówił przed spotkaniem trener Karol Troć.

Początek meczu tego nie zapowiadał. Rywalki pierwszą kwartę wygrały różnicą 11 punktów. W pierwszych minutach drugiej partii Grojec jeszcze powiększył przewagę i wydawało, że młodym siedlczankom bardzo trudno będzie odwrócić losy tego spotkanie. Trudno, nie znaczy, że to niemożliwe. MKK wziął się w garść i powoli zaczął odrabiać stratę. Przed zmianą stron przewaga ekipy gości stopniała do sześciu oczek.

Trzecia kwarta była prawdziwym popisem w wykonaniu siedleckich koszykarek. Rozpędzony MKK doprowadził do remisu, a potem sam wyszedł na prowadzenie. W pewnym momencie przewaga siedlczanek wynosiła już kilkanaście punktów. Wtedy nastąpił kolejny zwrot akcji i rywalki odrobiły większość strat.

Na szczęście, końcówka meczu należała do gospodyń. MKK wrzucił piąty bieg i „odjechał” przeciwniczkom. Ostatecznie podopieczne szkoleniowca Trocia triumfowały 70:59.

Trener MKK nie krył dumy ze swoich zawodniczek:- Bardzo się cieszymy! Miło też było wrócić na halę przy ul. Prusa, gdzie wspaniałe mecze rozgrywała niegdyś ekstraklasowa drużyna MKK. Dziewczyny pokazały charakter. Spisały się na medal! Mam nadzieję, że gdzieś tam z góry oglądał to śp. prezes Wiesław Kałuski i czuł radość, że jego dzieło jest kontynuowane.

Jakie są obecne zasoby kadrowe MKK?

– Mamy drużynę seniorek, występującą ze względu na skromne fundusze w Podlaskiej Lidze Koszykówki. Trenują u nas też cztery grupy młodzieżowe, w przekroju od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Dwie drużyny grają w rozgrywkach WOZKosz, w kategoriach U13 i U12. Robimy swoje, cieszymy się, że dziewczyny mają radość z uprawiania sportu – mówił szkoleniowiec MKK.

Karol Troć zapytany, czy MKK, w ślad za UKS Basket Siedlce, również planuje wystartować w rozgrywkach II ligi koszykówki kobiet, odpowiedział: – Nie zapeszajmy.

UKS MKK Siedlce – MKS Grójec 71:59 (11:22, 17:12, 21:13, 21:12).

MKK: Alicja Stanisławowska, Oliwia Jagła, Aleksandra Siekierka, Wiktoria Łubkowska, Elena Wąsowska, Anna Olszewska, Natalia Szczygielska, Viktoriia Kuzmenchuk, Natalia Mateuszak, Anna Staręga, Wiktoria Matlakowska i