REKLAMA
1.7 C
Siedlce
Reklama

Łuków: chór i organy

W niedzielę, 7 kwietnia, o godz. 19.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie odbędzie się koncert inaugurujący XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Od 11 lat Festiwal jest jednym z niewielu tego typu wydarzeń muzycznych w Polsce, a już wyjątkowym na terenie Polski Wschodniej. Wyróżnia się repertuarem wykonywanym przez znakomitych artystów z całego świata, dając mieszkańcom Łukowa i okolic możliwość obcowania z muzyką wykonywaną na najwyższym poziomie.
Pierwszy koncert tegorocznej edycji odbędzie się już 7 kwietnia. O godz. 19.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie wystąpią: Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organy oraz Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Lublinenses” (Lublin/Polska) pod dyrekcją Agnieszki Tyrawskiej-Kopeć. Mateusz Rzewuski urodził się w 1991r. w Łukowie. Ukończył 4 wyższe uczelnie muzyczne. Stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej uzyskał w 2018 r. w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na 4 kontynentach.
Chór „Pueri Cantores Lublinenses” istnieje od 2015 r. Od 2023 r. funkcję jego dyrygenta pełni Agnieszka Tyrawska-Kopeć. Obecnie jest flecistką w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Lublinie oraz kierownikiem i dyrygentem Chóru Teatru Muzycznego w Lublinie. Nagrywa płyty i koncertuje w Duecie Fletowo-Harfowym Duo Sérénité oraz w duecie ze znakomitym organistą Michałem Sławeckim. Jest też korepetytorem i specjalistą od emisji głosu w Chórze Akademickim Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i nauczycielem klasy fletu w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie.
Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie, Powiat Łukowski oraz Fundacja Wydźwięk Kultury. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

20-lecie Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy” (zdjęcia)

Jest to niewątpliwie wizytówka Wiśniewa. Skupia ludzi o otwartej...

Burmistrz odwołała dyrektora SOK. Prokuratura: „Nie ma znamion przestępstwa”

Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, został odwołany przez burmistrz Iwonę Kublik na półtora roku przed zakończeniem kadencji. Decyzja zapadła w oparciu o protokół komisji rewizyjnej, który wskazywał na rzekome nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie znajdując znamion przestępstwa.

W pogoni za trendami

Zauważyliście, że wielu młodych ludzi wygląda i zachowuje się...

Siedleccy przedsiębiorcy uciekają z miasta. Czy przydałaby się im osłona na osłodę łez?

W przyszłym roku siedlczanie zapłacą wyższe – w niektórych...

16-latka odnalazła się

Policja dziękuje za wszelkie informacje i pomoc w poszukiwaniach. Dziewczyna...

Prezesem PEC został Wojciech Pawlik

W wyniku konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje