17.4 C

Mamy to! Pogoń Siedlce z awansem do I ligi!

MKP Pogoń Siedlce wywalczył awans do I ligi piłkarskiej.

Siedlczanie w ostatniej kolejce sezonu zmierzyli się z Wisłą Puławy. Do bezpośredniego awansu potrzebowali zdobyć co najmniej punkt.

Wynik meczu w 21 minucie otworzył Hrinciar. W pierwszej połowie więcej bramek nie zobaczyliśmy, ale gospodarze od 35 minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Radosława Sewerysa.

Po zmianie stron Pogoni szybko udało się podwyższyć wynik na 2:0, dzięki bramce strzelonej przez Przemysława Misiaka. Natomiast w 78 minucie wynik meczu na 3:0 ustalił Mateusz Majewski.

Zwycięstwo dało Pogoni awans na zaplecze ekstraklasy. Dodatkowo ze względu na porażkę Kotwicy Kołobrzeg z Sandecją Nowy Sącz, siedlczanie zakończyli sezon jako mistrzowie II ligi. Gratulacje!

Wisła Puławy – MKP Pogoń Siedlce 0:3 (0:1).

Bramki: Hrnčiar 21, Misiak 55, M. Majewski 78.

20 KOMENTARZE
  1. Tak powinni grać od początku rozgrywek bo trzy przegrane mecze u siebie mogły niektórych kibiców doprowadzić do zawału. W tym meczu widać było, że drużyna gospodarzy jakby pogodziła się z miejscem w tabeli. Drużyna z Puław wiedziała, że ma zapewniony byt i grała zachowawczo do puki nie straciła bramki. Gorycz gospodarzom dopełniła czerwona kartka i gra się im posypała. Jednak to nie przyniosła to ujmy gospodarzom, bo drużyna Pogoni grała rozsądnie i pewnie zapewniła sobie awans. Gratulacje dla całej drużyny, a szczególnie zaw. 43. Teraz czas na przygotowanie się do sezonu, o szczebel wyżej, aby nie być dostarczycielem punktów innym zespołom. Jak zwykle życzę powodzenia

Odpowiedz moderated
    • Nie przesadzaj. Z tą drużyną z Puław to wygraliby nawet dzieciaki kopiący piłkę na Orliku.
      Pogoń wygrała nie dlatego, że dobrze grała, ale dlatego, że przeciwnik spacerował po boisku zamiast biegać i strzelać bramki.

2. Gratulacje, ale o 1-2 mecze za późno. Mogliby to, a wręcz powinni u siebie, wtedy by była feta.

3. Brawo!
    Teraz Prezydent Hapunowicz i cała ekipa Zgody i Rozwoju zapewni zaplecze i funkcjonowanie klubu w I lidze!
    Mam nadzieję, że za rok będziemy walczyć o Ekstraklasę!

• Ty tak na poważnie? Z Radunią, Chojniczanką czy Jastrzębiem u siebie sobie nie poradzili, a rwą się na Barcelonę.

Pewnie chłopaki ze szkółki Barcelony po 15-16 lat by rozklepali Pogoń dwucyfrowo.

4. Wieszali psy na Sitniku a tu proszę Pogoń w I lidze. Dziękujemy ci Andrzeju, jeden z ostatnich sukcesów.

5. To nieszczęście dla budżetu miasta. Kto da na to pieniadze których nie ma w budżecie?

6. Gratulacje dla Pogoni. Zasłużyli zapewne na awans. Jednak wolałbym żeby w tym ostatnim meczu wygrali i sędzia nie był taki aktywny.