18.4 C

Mecz Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów (zdjęcia+film)

Podział punktów w Siedlcach.

W ósmej kolejce Betclic I ligi piłkarze Pogoni Siedlce podejmowali wyżej notowaną w tym sezonie Stal Rzeszów. Spotkanie świetnie jednak rozpoczęli gospodarze. W 4 min bramkarz Stali odbił bardzo dobry strzał Lukasa Hrnciara z linii pola karnego, a dobitka Mateusza Majewskiego nie znalazła drogi do bramki.. Trzy minuty później akcję zainicjował Cezary Demianiuk, zagrywając do Majewskiego, ten podał do Titasa Milasiusa, który strzałem w krótki róg pokonał goalkipera przyjezdnych. W 20 min Piotr Pyrdoł sfaulował  Szymona Łyczkę, a arbiter, po konsultacji z VAR-em, podyktował rzut karny dla Stali. Na szczęście dla miejscowych strzał  Sebastiena Thilla z 11 metrów obronił Mateusz Pruchniewski. Od 35 min zaczęli przeważać rzeszowianie. W 44 min Cassio sfaulował na polu karnym Krystiana Wachowiaka, a rzut karny na wyrównującego gola zamienił Karol Łysiak. W sumie jednak, w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali siedlczanie.

Drugą część energiczniej rozpoczęli stalowcy, ale  bliższa zdobycia gola była Pogoń. W 54 min znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Demianiuk, Krzysztof Bąkowski zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny. W 70 min świetnie interweniował, po strzale Szymona Kądziołki, Pruchniewski. Sześć minut później interwencja Cassio przerwała groźną akcję gości. W 83 min Bąkowski obronił uderzenie i dobitkę Demianiuka. Rzeszowski bramkarz nie dał się też zaskoczyć Demianiukowi w 90 min.

POGOŃ – STAL 1 : 1 (1 : 1)

Bramki: Milasius 9 – Łysiak (k) 44.

Pogoń: Pruchniewski – Cassioo (80 Dzięcioł), Hrnciar, Krzyżak, Pyrdoł, M. Majewski (80 Lutostański)), R. Majewski, Milasius (64 Pik), Sinior, Demianiuk, Szuprytowski (80 Danielewicz).

Żółte kartki: Pyrdoł, Cassio, R. Majewski – Synoś, Łysiak. Sędziował Albert Różycki z Łodzi.

W pozostałych meczach: Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 3 : 2, Miedź Legnica – Arka Gdynia 1 : 2, Warta Poznań – Znicz Pruszków 1 : 1, Chrobry Głogów – Polonia Warszawa 1 : 2,, Odra Opole – ŁKS Łódź 0 : 1, Wisła Płock – GKS Tychy 1 : 1, Kotwica Kołobrzeg – Wisła Kraków 1 : 1, Bruk Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 3 : 0.

Zdjęcia: Aga Król