REKLAMA
3.9 C
Siedlce
Reklama

Mediacje w siedleckim Zakładzie Karnym

Funkcjonariusze Służby Więziennej prowadzą kampanię edukacyjną upowszechniającą informacje o pozasądowej metodzie rozwiązywania sporów – mediacji.

Tydzień Mediacji obchodzony jest w Polsce z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, który rokrocznie przypada w trzeci czwartek miesiąca października. 

Mediacja jest dobrowolną, poufną metodą rozwiązywania sporu, w której strony z pomocą bezstronnego, neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia.

– Podczas Międzynarodowego Dnia Mediacji w więziennym radiowęźle odbyło sie spotkanie z  Małgorzatą Górską – specjalistką w dziedzinie mediacji rodzinnych,  Mediatorem Stałym Sądu Okręgowego w Siedlcach, która przybliżyła osobom pozbawionym wolności ideę mediacji, określiła podstawowe zasady mediacji, wyjaśniła w jakich sprawach można z niej skorzystać, jak przebiega postępowanie mediacyjne, jakie są jego koszty, a także jak rozpocząć sam proces mediacji – informuje por. Przemysław Turyk z siedleckiego Zakładu Karnego. – Podczas audycji – spotkania w więziennym radiowęźle Małgorzata Górska odpowiedziała na pytania osadzonych dotyczące mediacji, które były zbierane bezpośrednio przed Międzynarodwym Dniem Mediacji wśród osób pozbawionych wolności. Spotkanie ze specjalistką zorganizowano w ramach realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej i Zakład Karny w Siedlcach projektu “2 kroki bliżej” ukierunkowanego na skuteczną readaptację społeczną skazanych, a tym samym na kształtowanie wśród osadzonych postaw powszechnie akceptowalnych w społeczeństwie.

W Zakładzie Karnym w Siedlcach każdego roku obchodzony jest Tydzień Mediacji, który w tym roku przypada w dniach od 14 do 18 października. Tydzień Mediacji jest finałem intensywnej kampanii edukacyjnej prowadzonej przez kadrę siedleckiej jednostki penitencjarnej dotyczącej pozasądowych metod rozwiązywania sporów.

– W każdym oddziale mieszkalnym na tablicach informacyjnych widnieją plakaty informujące o Międzynarodowym Dniu Mediacji przypadającym na 17 października. Wychowawcy przekazują osadzonym ulotki dotyczące mediacji i wskazują na korzyści jakie niesie mediacja dla obu stron uczestniczących w sporze. Przez więzienny radiowęzeł od kilkunastu dni cyklicznie emitowana jest audycja informacyjna o alternatywnym wobec sądów sposobie rozwiązywania sporów – mówi rzecznik.

Zdjęcia: por. Przemysław Turyk

8 KOMENTARZE
  1. Prowadzić mediacje z trzema zaangażowanymi w swoją robotę bandziorkami w bramie na Płaskiego o godz. 23 z minutami to sztuka. “Ludzie, odpuście sobie, może najpierw jakieś mediacje, toż to jeszcze 18 X” No dobra, kopsnij sikora a w ryj dostaniesz 19 X, już po tygodniu mediacji. “No nie ma sprawy, to rozumiem. Mediacje dają efekt”.

  2. Przez betoniarę nic nie słychać, a na korytarzu to może sobie wisieć tablica informacyjna, na nowo wybudowanym oddziale 11, reszta siedzi na zamku, jedynie sprzątający mogę sobie poczytać, bo gady i tak się próbują jak po korytarzu łazisz.

    Te wszystkie akcje w ZK, to utopia i pokazówa. Malowanie samochodzików, robienie czegoś tam, czy jakieś inne graffiti, tego dotyczy może garstka osób na z 800 osadzonych?

  3. Mediacje, a wziąźć bejsbola i tłuc,
    Tak jak oni… Oni tak jak putin rozumieją tylko język siły.
    Przemoc, wymuszenia, haracze, pobicia i szantaż to ich sposoby “mediacji”
    Oni potrafią z bezbronną ofiarą “mediować” przypiekając ją gorącym żelazkiem lub lokówką (grzałką) w wiadomą część ciała….

  4. Ludzie żeby każdy z was zobaczył ile tu pieniędzy idzie w błoto na tych bandziorów Ksiądz nawet zabiera ich do kina Przy okazji zadam mu pytanie Dlaczego nie zabierze dzieci rodzin pokrzywdzonych do kina tylko tych przestępców Przez 20 lat mam dosyć patrzenia na to Czas na emeryturę

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Ciężarówka w peugeota, peugeot w audi…

25 listopada o godz. 8.45 na S17 w kierunku...

Zderzenie opla z fiatem ducato. Kierująca 35-latka trafiła do szpitala

25 listopada po godz. 9 w Jedlance (gm. Stoczek...

Sokołowski szpital tonie w długach

Placówka nie płaci ZUS, nie reguluje rachunków, nie wypłaca...

Burmistrz odwołała dyrektora SOK. Prokuratura: „Nie ma znamion przestępstwa”

Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, został odwołany przez burmistrz Iwonę Kublik na półtora roku przed zakończeniem kadencji. Decyzja zapadła w oparciu o protokół komisji rewizyjnej, który wskazywał na rzekome nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie znajdując znamion przestępstwa.

Wszyscy tacy sami… W pogoni za trendami

Zauważyliście, że wielu młodych ludzi wygląda i zachowuje się...

Rondo El Greca u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce radni zdecydują czy...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje