17.4 C

MKS Pogoń Awenta Siedlce z brązowym medalem Ekstraligi Rugby

MKS Pogoń Awenta Siedlce zakończył rozgrywki Ekstraligi Rugby w sezonie 2023/24 z brązowym medalem.

Siedlczanie w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Pierwsza połowa spotkania była pojedynkiem na rzuty karne. Dzięki dwóm skutecznym kopom Daniela Gduli siedlecki zespół schodził na przerwę prowadząc 6:3.

Po zmianie stron doczekaliśmy się pierwszego przyłożenia w meczu. Jego autorem był Vaha Halaifonua. Na 13:3 podwyższył Gdula.

Juvenii udało się doprowadzić do przyłożenia kontaktowego. Po udanym podwyższeniu przewaga siedlczan znów stopniała do trzech punktów. Pogoń nie pozwoliła pójść gospodarzom za ciosem. Cenne przyłożenie zaliczył Mangongo, a po chwili podwyższył Daniel Gdula.

Kilka minut później kolejny rzut karny wykorzystał Gdula. W samej końcówce meczu przyłożenie dorzucił Kramarenko. A Daniel Gdula celnym kopem ustalił wynik meczu na 30:10 dla Pogoni.

Siedlczanie wiosną wygrali wszystkie mecze i zasłużenie sięgnęli po brązowy medal ekstraligowych rozgrywek. Brawo!

Juvenia Kraków – MKS Pogoń Awenta Siedlce 10:30 (3:6).