17.4 C

Piłkarskie święto w Zbuczynie. Wektra ograła Deltę i jest jedną nogą w V lidze! (zdjęcia)

Wicemistrz siedleckiej Ligi Okręgowej w sezonie 2023-24 – Wektra Zbuczyn rozgrywa baraż o awans do V ligi. Jej rywalem jest Delta Słupno z okręgu płockiego.

Baraż odbywa się w systemie mecz i rewanż. Do pierwszej konfrontacji doszło dzisiaj (26 czerwca) w Zbuczynie. Wektra od początku meczu narzuciła swoje warunki gry. Goście skupili się głównie na obronie. Odważna gra ekipy ze Zbuczyna przyniosła efekty w końcowej fazie pierwszej połowy. Wynik meczu otworzył w 40 minucie Jakub Bobryk. Chwilę później było już 2:0 dla Wektry, po trafieniu Miłosza Lubelskiego.

Po zmianie stron gospodarze wciąż przeważali, co przełożyło się na dalsze podwyższanie wyniku. Bramkę na 3:0 zdobył w 55 minucie Michał Wereszczyński. Natomiast czwartego gola drużynie ze Słupna wbił w 71 minucie Damian Prokurat.

Gości stać było jedynie na honorowe trafienie, którego sprawcą był w 85 minucie Kuba Fabianowicz.

Wektra Zbuczyn – Delta Słupno 4:1 (2:0).

Wektra (skład wyjściowy): Ernest Zbieć – Emil Michalak, Kamil Bobryk, Dominik Piekutowski (K), Jakub Grodzicki, Krystian Musiejczuk, Przemysław Jasiński, Michał Wereszczyński, Paweł Klewek, Miłosz Lubelski, Jakub Bobryk.

Rewanż odbędzie się 29 czerwca na boisku rywala.