15.5 C

Pogoń Siedlce ograła Stal! Jest premierowe zwycięstwo w I lidze!

MKP Pogoń Siedlce odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do I ligi. Ograł na wyjeździe Stal Stalową Wolę.

Przed spotkaniem oba zespoły miały zaledwie po jednym punkcie. Oba mocno liczyły na pierwszą wygraną w sezonie.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. Stal prezentowała się znacznie lepiej od Pogoni i okrasiła to bramką Jakuba Banacha w 27 minucie.

Po zmianie stron trener Marek Brzozowski dokonał czterech zmian w składzie. Na boisko weszli: Hrinciar, Danielewicz, Robert Majewski i Mateusz Majewski. Zmiany przyniosły oczekiwany efekt. W drugiej połowie Pogoń całkowicie odmieniła swoją grę.

Gola na 1:1 w 53 minucie strzelił Mateusz Majewski po asyście Czarka Demianiuka. Dwanaście minut później było już 2:1 dla Pogoni po bramce Damiana Szuprytowskiego.

Biało-niebiescy mieli mnóstwo okazji do podwyższenia wyniki, ale nie popisywali się skutecznością. Natomiast Stal tylko raz poważnie zagroziła bramce gości, ale piękną paradą popisał się Pruchniewski.

W doliczonym czasie gry Pogoni udało się strzelić trzecią bramkę. Drugie trafienie w meczu zaliczył Majewski. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania. Tym samym siedlczanie sięgnęli po upragnione zwycięstwo.

Stal Stalowa Wola- MKP Pogoń Siedlce 1:3 (1:0).

Bramki: Jakub Banach 27 – Mateusz Majewski 52, 90, Damian Szuprytowski 65.

Stal: 1. Adam Wilk – 16. Krystian Lelek, 87. Jakub Kowalski (71, 43. Igor Fedejko), 27. Dominik Jończy, 22. Jakub Banach, 26. Patryk Zaucha (61, 18. Cyprian Pchełka) – 77. Kacper Chełmecki, 21. Michał Mydlarz, 30. Kamil Wojtkowski (70, 8. Łukasz Soszyński), 7. Jakub Górski (82, 28. Oskar Bystrek) – 11. Sebastian Strózik.

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 77. Daniel Pik (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski), 12. Titas Milašius (79, 26. Jakub Okusami) – 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (46, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski – 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk.