17.4 C

Pogoń Siedlce słabsza od Górnika Łęczna

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w ramach przygotowań do startu rozgrywek I ligi, MKP Pogoń Siedlce zmierzył się na wyjeździe z Górnikiem Łeczna.

Starcie pierwszoligowców zostało umówione na dwie połowy po 60 minut każda. Do przerwy bialo-niebiescy przegrywali 0:2 po trafieniach Damiana Warchoła i Fryderyka Janaszka.

Po zmianie stron Pogoni udało się zdobyć kontaktowego gola za sprawą Mateusza Majewskiego. Więcej jednak bramek dla siedlczan nie padło. W końcówce spotkania gola ustalającego wynik meczu na 3:1 dla Górnika zdobył Hubert Turski.

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 3:1 (2:0).

Bramki: Damian Warchoł 29, Fryderyk Janaszek 52, Hubert Turski 108 – Mateusz Majewski 88.

Górnik: Tomasz Woźniak (45 Branislav Pindroch, 75 Dawid Olszak) – Sebastian Szczytniewski (61 Karol Turek), Mateusz Broda (61 Sebastian Rojek), Damian Zbozień (61 Filip Szabaciuk), Jakub Bednarczyk (61 Dawid Fornalik), Adam Deja (61 Patryk Malamis), Fryderyk Janaszek (61 Hubert Turski), Damian Warchoł (45 Damian Gąska), Paweł Żyra (45 Bielka), İlkay Durmuş (45 Michał Litwa), Marko Roginić (45 Przemysław Banaszak). Od 91. minuty grali także: Jakub Kwiatkowski, Michał Sienicki, Michał Steszuk, Solo Traoré

Pogoń: Mateusz Pruchniewski (61 Eric Topór) – Cássio (61 Oskar Krzyżak), Dawid Burka (61 Ernest Dzięcioł), Jakub Okusami (61 Robert Majewski) – Cezary Bujalski (81 Dariusz Strus), Miłosz Drąg (61 Jakub Sinior), Lukáš Hrnčiar (81 Kacper Bogusiewicz), Ołeksij Zinkewycz (61 Damian Szuprytowski), Krystian Miś (61 zawodnik testowany) – Cezary Demianiuk (61 Danny Babor), Piotr Pyrdoł (61 Mateusz Majewski).