12.8 C

Pogoń znów to zrobiła! Wyszarpała zwycięstwo w końcówce i jest wiceliderem!

Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach eWinner II ligi piłkarskiej odniósł MKP Pogoń Siedlce.

Podopieczni trenera Marka Brzozowskiego zmierzyli się na wyjeździe z solidną Radunią Stężyca. Gospodarze doskonale weszli w mecz, bo już w pierwszej minucie prowadzili po bramce zdobytą głową przez Dmytro Baszłaja.

Pogoń szybko wyrównała. Gola na 1:1 strzałem z dystansu zdobyl w 11 minucie Jakub Sinior. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Po zmianie stron obie ekipy miały swoje szanse na bramki. W decydujących momentach brakowało jednak skuteczności. Rozstrzygnięcie przyniosła akcja z 88 minuty. Piotr Pyrdoł zdobyl trafienie na 2:1 dla Pogoni. Biało-niebiescy po raz kolejny w bieżących rozgrywkach udowodnili, że w końcowych minutach meczu są najgroźniejsi.

Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1).

Bramki: Dmytro Baszłaj 1 – Jakub Sinior 9, Piotr Pyrdoł 89.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 93. Łukasz Bogusławski, 5. Dmytro Baszłaj, 6. Jonatan Straus – 22. Danu Spătaru (18, 23. Szymon Nowicki), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (58, 9. Michał Biskup), 20. Adam Płotka (82, 19. Jakub Kwiatkowski) – 7. Mateusz Kuzimski.

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka (72, 2. Tomasz Lewandowski), 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski (86, 26. Jakub Okusami) – 20. Cezary Bujalski (60, 23. Hubert Derlatka), 43. Lukáš Hrnčiar, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł – 9. Damian Nowak (73, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk.

Pogon wskoczyła na na drugie miejsce w tabeli.

W poniedziałek 23 października o godz. 18.15 MKP podejmie rezerwy Zagłębia Lubin.