Siedleccy policjanci prowadzili działania „Kurier Lokalnie”, których celem było kontrola kierujących pojazdami dostawczymi, w tym kurierów, pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
– Podczas dwudniowej akcji, siedleccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 29 pojazdów, kierowanych przez kurierów. Ujawnili 23 wykroczenia drogowe, z których większość dotyczyła: przekraczania prędkości, niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego stanu technicznego pojazdów. W związku z tym funkcjonariusze nałożyli 22 mandaty karne oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu – relacjonuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy KMP Siedlce.
(za KMP Siedlce)
To dziwne. Zakładał bym się że wysoko na liście będzie nieprawidłowe parkowanie.
W piątek bądź w sobotę widziałem przykład takiej kontroli na ulicy Wojska Polskiego gdzie kierowca inpostu radośnie stał na ścieżce dla rowerów.
Ciekawy jestem efektów tamtej interwencji.
Jaka była podstawa prawna i rzeczywista do kontroli tylko u wyłącznie kurierów? Przypominam, że policja według artykułu 7 Konstytucji RP ma działać zgodnie z prawem i w granicach prawa. poza tym obowiązuje ja jeszcze Ustawa o policji z dnia 6 kwietnia 1990 oraz Ustawa prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997. czyli policjanci przestrzegali prawa, które również i ich obowiązuje? Czy podczas każdej interwencji mieli na osobie znak identyfikacji imiennej i czapkę (według rozporządzenia ministra MSWiA z lutego 2020 roku każdy umundurowany funkcjonariusz ma obowiązek to posiadać)? Czy po każdej interwencji poinformowali kierowcę, o możliwości zgłoszenia zażalenia na interwencję do najbliższego miejscowo prokuratora? Policjant ma obowiązek nas o tym poinformować, ale często tego nie robią. Każdą interwencje policji należy nagrywać (policjant nie może zabronić nagrywania interwencji, ani swojej twarzy – jedynie może nie wyrazić zgody na jej publikację), a wszelkie złamanie procedur czy nadużycia zgłaszać w formie skargi do prokuratury, przełożonych, RPO. Skończyły się już czasy bezprawnego działania policji, obywatele też mają swoje prawa.
PS
Tak zwana rutynowa kontrola drogowa jest nielegalna (żaden paragraf w prawie Polskim nie pozwala na przeprowadzenie takiej kontroli) i takie próby zatrzymania legalnie jadącego pojazdu (czyli takiego, którego kierowca nie popełnia żadnego wykroczenia ani przestępstwa) należy zgłaszać jako skargę!
a była taka akcja w zeszłym roku na ulicach wlotowych do Siedlec – jest NIELEGALNE ?
Kryptonim Operacyjny: “ZIMNA PIZZA”.
Twój “sajgon”, ale też “kebs” oraz “paka” trochę poczeka, a jadło będzie zimne. Już widzę jak piekarze o 4:00 rano zapinają pasy bo mają w promieniu 1 km zadanie rozwieść bułę, a na drogach pusto, kierowcy z pizzerii, czy kurierzy z inposta, dhl, orlenu, poczty polskiej, jak to nie bywa na poziomie 400-700 metrów, gdzie w rejonie muszą obrócić kilka paczkomatów, jeszcze wejść na piętro itd. itd.
Jeszcze powinni za każdym razem sprawdzać olej i płyn do spryskiwaczy. A koszty i tak pokryje pracodawca… Pracodawca te koszta zrzuci na klienta. A nie lepiej powiedzieć wprost, że to była odgórna akcja bo jakiś 43-letni bez uprawnień od auta zabił 14-latkę, a Bogu ducha ludzie winni muszą płacić? Informacja z dnia 22 stycznia.
ale przecież mamy taką okupację dalej, tylko ukrytą,
a nawet za Niemca nie było świń, krów z paszportami…
Oni są najlepsi!! Jak ich potrzeba to ich
Nie ma. Jak ich nie oczekujesz to z d..y się pojawią!
Ot taki żart.