Ludwik Hirszmann, który razem z Elżbietą Hirszmann był pierwszym właścicielem Cukrowni, ogromne głowy cukru, w tle Cukrownia, przez sokołowian nazywana „Naszą Fabryką” i rok jej otwarcia – 1845. Ten mural zajmie całą ścianę budynku na terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski. Wielkie malowanie zacznie się już w najbliższy poniedziałek 11 czerwca.
Wielki i piękny projekt autorstwa Mateusza Rokickiego, powstał w ramach zadania finansowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury „Rola kultury w rewitalizacji miasta Sokołów Podlaski”. Zachwyca swoim urokiem, estetyką, wiernością historycznego przekazu. Został zaprojektowany na bazie archiwalnych zdjęć. Powstanie na ścianie hali magazynowej, w której obecnie mieszczą się hurtownie i magazyny, przy wjeździe do Parku. Ściana, o której mowa, jest równoległa do ulicy Węgrowskiej. Mural ma być widoczny zarówno od strony ul. Węgrowskiej, jak i ul. Fabrycznej.
Ten obraz pojawi się już lada dzień, ale to dopiero początek większego i już gotowego projektu. Jego realizacja jest planowana w przyszłości. Więcej w najbliższym wydaniu papierowym "TS".
Fajne inicjatywy
podobnie jak w siedleckim więzieniu. To dobry pomysł na ozdobienie ścian.
Sokołow wymiata!
fajny sposób na ozdobienie scian i ostatnio coraz bardziej popularny jak ten nowy “Bogu -Ojczyźniany”” poświecony Kościołowi i Solidarności mural w centrum Siedlec. Gorzej, że ten o którym pisze, ma delikatnie mówiąc, niski poziom artystyczny. Widzę, ze ten w Sokołowie jest piękny”
ozdoby ozdobami ale
zniszczono duże miejsce pracy, miejsce zbytu dla okolicznych rolników, polski produkt… A dziś kupić można francuski i niemiecki cukier – im opłaca sie produkować, Polakom sie nie opłaca 🙁 eeeehhhhh