Z mapy Siedlec znikają relikty przeszłości. Budynek na rogu ulic Czerwonego Krzyża i Rynkowej, zwany Domem Rzemiosła, został rozebrany.
Służył przez 40 lat, ale te ostatnie zdecydowanie nie były najlepsze. Miasto się zmienia i rozwija, potrzeby ludzi są inne.
-Brakuje mieszkań, natomiast w planie zagospodarowania mamy aż przesyt przestrzeni zarezerwowanej pod usługi – mówi Konstanty Strus, który jest teraz właścicielem placu po rozebranym budynku.
Jego zdaniem miasto stoi u progu koniecznych zmian w planowaniu przestrzeni miejskiej i dopasowaniu jej do współczesnych realiów.
Deweloper planuje, że w miejscu wyburzonego budynku usługowego powstaną mieszkania. Zresztą jest tam w pobliżu osiedle spółdzielni mieszkaniowej, a kilka lat temu powstały także budynki wielorodzinne wybudowane przez Konstantego Strusa.
Kolejnym budynkiem przeznaczonym do rozbiórki będzie “Chemia” przy ul. Sokołowskiej.
Bardzo dobrze.
Co by nie mówić o komunie to wtedy budowano osiedla normalne – czyt. zdrowe. Patrz osiedle Warszawska, 3-Etap czyli Chrobry czy Młynarska chociażby. Romanówka już nie bardzo, ale nie ma tam wieżowców.
Na tych osiedlach jest po prostu przestrzeń, dużo zieleni, place zabaw normalnych rozmiarów, chodniki i brak ogrodzonych osiedli. Dzisiaj buduje się w jakiś nielogicznych rozmiarach tak by sąsiad widział w oknie co robi drugi sąsiad, przestrzeń wyciśnięta do granic możliwości, a plac zabaw wygląda jak 8×8 metrów z piaskownicą i zjeżdżanką, a wszystko to musi mieć jeszcze unijne atesty.
Co prawda bloki z wielkiej płyty były paskudne, szare i nijakie, gdyby nie elewacja unijna to nadal by było szaro i paskudnie. A i co by nie mówić, te bloki starej daty są po prostu solidnie skontrowane, co widać na przykładzie Ukrainy. Taka rakieta nie naruszy konstrukcji, za to w takiej Strefie Gazy po każdym trafieniu budynku, blok sypie się jak domek z kart.
Dokładnie tak. Ale nalezy zrozumiec KTO TO MÓWI o nadmiarze przestrzeni : – tak mówi deweloper 🙂
U nas wieżowce pierwszego etapu osiedla tysiąclecia z lat 70 tych miały być rozebrane do polowy w latach 90tych bo minęła im “gwarancja” a stoją do dziś i chyba nic się nie dzieje z nimi.
A przecież wiadomo ,że tam połowa zbrojenia poszła niż było przewidziane.
co to za urban legend?!!!
I tylko żal, że podobnej rudery na Młynarskiej nikt nie chce wyburzyć
Kiedy to był Dom Rzemiosła?
…. od wtedy, gdy Domem Rzemiosła przestał być budynek przy ul. 3 Maja 16 w Siedlcach
Redakcja TS zawsze wie lepiej
budynek należał do Spółdzielni Inwalidów i pierwotnie dokładnie tak sie nazywał
Kiedy to było z tymi Inwalidami ?
Dom Rzemiosła kilka razy zmieniał siedzibę, więc jak Pani Redaktor pisze, że był to ostatnio Dom rzemiosła, to znaczy że tak było naprawdę
Tygodni Siedlecki jest najlepszym źródłem informacji o Siedlcach i regionie od czasów Trybuny Mazowieckiej
Ten “Dom Rzemiosła” nie miał nic wspólnego z innymi obiekatmi o takiej sameij nazwie. Nigdy też nie zmieniał siedziby. Był postawiony w celu prowadzenia usług rzemieślniczych przez członków Spółdzielni i część do wynajmu.
Postawiła i sprzedała to Spółdzielnia Inwalidów – ta sama która sprzedała swój budynek biurowy na Brzeskiej 16 – Obecnie jest tam prokuratura. Spółdzielnia w szczątkowej formie mieści się teraz na Brzeskiej 87A.
Ten budynek był sprzedany przez Spółdzielnię KStrus chyba kilka lat temu.
Ciekawe, co na te rewelacje odpowie Szanowna Autorka, czyli nasza ulubiona Pani Redaktorka ?
“”-Brakuje mieszkań, natomiast w planie zagospodarowania mamy aż przesyt przestrzeni zarezerwowanej pod usługi” – mówi Konstanty Strus, który jest teraz właścicielem placu po rozebranym budynku.”
Cenię Pana Strusa, za to że “zastał Siedlce drewniane a zostawił murowane”, ale serio? ” aż przesyt”? – czy to źle że nie mamy chowu klatkowego na każdym rogu? mam nadzieje że na tej działce zostanie troche zieleni – nawet ajk stanie tam “wieżowiec”
trochę szkoda, jak zawsze
składali już do UM wniosek o zmianę planu z projektem tego co chcą budować?
pewnie czekają na swojego prezydenta
Blok postawią
Siedlce pomału przeistacza się w mrowisko. Blok na bloku okno w okno.
Jeszcze trochę to nie będzie jak przejść bo będzie blok.
Ja wysiadam.
Kto sprzedał ten płać temu monopoliście. Może niech mu szystko wyprzedadza? Mało.ma w Warszawie, Białymstoku. Porażka.
Ten plac sprzedał prywatny właściciel,***
Komuchy za komuny zabierały nieruchomości prywatnym właścicielom a teraz to wraca
po co burzyc? Można było fajnie go odremontować, nalożyć nową elewację i byłby śliczny budynek!
aale glupota, serio burzyć,żeby powstaly kolejne bloki? betonoza
Jak to ? Po co? Przecież można było odrestaurować!
Siedlce to miasto sloikow, blokowizny, rodowitego siedlczanina spotkac to rzadkosc, wszystko ze wsi sie zjechalo. . Te Siedlce to juz nie to samo co kiedys
A co takiego dobrego było kiedyś w Siedlcach i mieszkańcach Siedlec? Daj spokój…zawsze było z tym źle…nie wciskaj kitu bo żyję na tym świecie dość długo już i mam porównanie. Nic się nie zmieniło od PRLu i nic się nie zmieni bo taka mentalność tam pokutuje, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, niestety Siedlczanie mają opinię ludzi dziwnych na terenie kraju. Słabe to.
Nasza neo władza teraz robi porządki po Pisiorach, więc burzy i czyści wszystko
Greenie Dealu – kogo reprezentujesz, bo chyba nie Polaków
Czyżbyś był tu posłańcem eko terrorystów od zielonego ładu z Brukseli
m2/PLN. nie warto zostawiać miejsca na trawę i krzaki, wszystko zacementować. Siedlce ciasnota. Świat z betonu i chowu klatkowego. Z okna do okna i przez okno zaglądają. “Kto bogatemu zabroni Siedlce zabetonować”.
Blok na bloku blokiem pogania, panie Strus mało panu? Do grobu pan tych pieniędzy nie zabierze. A pamięć zostanie. Zabetonował pan Siedlce.
Chciałoby się przeczytać: ” Teren zostanie zrewitalizowany i przeznaczony na pięknie zagospodarowany, zielony skwer…”
Patrzcie ile Siedlec im PiSy sprzedały. Ci właściciele potentaci Strus Skorupka , mają wszystkie działki miejskie państwowe w Siedlcach. Jest trzeci Pan co ma wyłączność na szkoły. Czy to jest ok ?
Ma Ukraina oligarchów , Siedlce mają deweloperów co wszystko mogą.