14.6 C

Siedlczanka mistrzynią świata w sportach sylwetkowych!

Emilia Grabarska z Siedlec została Mistrzynią Świata Juniorów oraz zdobyła kartę Pro w mistrzostwach świata w kulturystyce i fitness w Berlinie!

Do walki o tytuły stanęło na scenie ponad 200 zawodników z 30 krajów. Emilia wzięła udział w kat. bikini model junior (do lat 23). Siedlczanka okazała się najlepsza!

Miesiąc temu Emilia zdobyła 1 miejsce podczas ogólnopolskich zawodów w kulturystyce i fitness federacji Nabba/WFF w kat. Miss Bikini. Dodatkowo wygrała porównania wszystkich miejsc (overall), wygrywając całe zawody i zostając absolutną mistrzynią Polski. Dzięki temu dostała się do reprezentacji kraju w sportach sylwetkowych oraz otrzymała kwalifikacje do mistrzostw świata w Berlinie (odbyły się 5 listopada).

Bonusem za zdobycie karty Pro było wyjście na scenę z profesjonalistami. Pomimo młodego wieku Emilka okazałą się znakomitą rywalka dla profesjonalistek! Otarła się o podium w lidze pro! Ale też, wygranie takiej karty oznacza, że Emilia przeszła na zawodowstwo, więc nie może już startować w zawodach amatorskich tej federacji.

Warto dodać, że to jest pierwszy rok Emilii na scenie. Ma za sobą 4 udane starty na zawodach (pierwsze odbyły się w czerwcu). Trenerem Emilki jest Mateusz Dziekan, który na zawodach w Berlinie po raz drugi został mistrzem świata w lidze pro.

Ekipa wraca właśnie do kraju, my z Emilią porozmawiamy po jej powrocie. Gratulujemy i dziękujemy za zdjęcia z Berlina!