13.6 C

„AMPlus” z brązem

W Łukowie, pod patronatem posła Cezarego Kucharskiego, zorganizowano XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej rocznika 2000. Do walki stanęło 10 drużyn reprezentujących miasta od Lublina po Sokołów Podlkaski i od Terespola po Warszawę. Zwyciężyła reprezentacja „TOP 54” z Białej Podlaskiej.

Jak poinformował nas wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, jednego z organizatorów imprezy, Tomasz Tryboń, rozgrywki odbywały się w Łukowie w grudniu, w hali sportowej im. R. Szajdziuka przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym nr 1. Na parkiecie spotkali się zawodnicy z: Lublina, Świdnika, Białej Podlaskiej, Siedlec, Terespola, Sokołowa, z terenu gminy Łuków oraz z Warszawy. Gospodarzy turnieju reprezentowały – „Jedynka Łuków” oraz „AMPlus”.

Po zakończeniu rozgrywek i podliczeniu zdobytych punktów, okazało się, że drużyna „AMPlus” wywalczyła w czasie turnieju dla trzecie miejsce, wygrywając z „Granicą Terespol” (2:0), „Podlasiem Sokołów Podlaski” (2:0) i „Pogonią Siedlce” (2:0). W półfinale uległa tylko „BKS-owi” z Lublina (0:1) oraz zwycięzcy turnieju, drużynie „TOP54” z Białej Podlaskiej. W meczu o 3 miejsce „AMPlus” pokonał „Avię Świdnik” (2:0).

– Poza wymienionymi zespołami V miejsce zajęła drużyna „Jedynki Łuków”, X zaś „DAF Łuków” z gminy Łuków – wylicza T. Tryboń. – Tradycyjnie przyznano indywidualne wyróżnienia. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uznany Szymon Łukaszewicz z „AMPlusa Łuków”, najlepszym bramkarzem – Remigiusz Sergiej z „TOP 54 Biała Podlaska”.

Najlepszym obrońcą został Michał Trawiński z „Avii Świdnik”. Tytuł Króla Strzelców zdobył natomiast Krzysztof Daniewski z „BKS Lublin”. „Puchar fair play” trafił do drużyny „DAF Łuków”. (pgl)