12.6 C

Już liczą się na matach

Rafał Wielgosz z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orzeł” z Zalesia zdobył złoto podczas niedawnych Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, które zorganizowano we Wrocławiu.

Zdobywca złotego medalu w kategorii 73 kg. Oprócz niego w mistrzostwach wzięła udział jeszcze piątka wychowanków trenera Grzegorza Rychty. Miejsce siódme zdobył Piotr Osiak, Hubert Krasuski uplasował się na 9 miejscu, a Mateusz Chodzik był 10. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze lokaty, lecz ich trener uważa, że wszyscy stoczyli bardzo dobre walki

We Wrocławiu rywalizowało 217 zapaśników z 47 klubów w Polsce. Po 380 pojedynkach w klasyfikacji drużynowej „Orzeł Zalesie zajął 15 miejsce. W klasyfikacji drużynowej miejsca na podium przypadły „Orlikowi Wierzbica”, „AKS-owi Piotrków Trybunalski” i „Cartusii Kartuzy”. (pgl)