23.5 C

Dwa brązy w Pucharze

W węgierskim Szeged w dniach 14-18 maja rozgrywano zawody o Puchar Świata w Kickboksingu – XX Kick-Box World Cup 2014 Hungary Szeged. Wystartowali w nich zawodnicy PTS „Łukplast Łuków”. Marcie Pawlikowskiej udało się wywalczyć brązowy medal.

Kadetka M. Pawlikowska rywalizująca w formułach point-fighting oraz light contact w kategorii do 32 kg. W półfinałowym pojedynku jeszcze  na 30 sekund przed końcem prowadziła 3:1 z Węgierką Leszko Kitty. W ostatnim momencie Węgierka stopowana kopnięciem bocznym przez M. Pawlikowską – zaatakowała i nie tylko wyrównała wynik walki lecz nawet udało się jej zdobyć punkt przewagi nad reprezentantką „Łukplastu”.

– W tej samej kategorii wagowej w formule light contact zwyciężyła Valentina Vackova z Czech, srebro zdobyła Stefania Tataru z Mołdawii, a brązowe medale wywalczyły Marta Pawlikowska z Łukowa i Zuzanna Kulig z Krynicy – poinformował nas trener łukowskich kickbokserów, Zenon Pawlikowski.

Kacper Czerwonogrodzki, młody kickbokser z „Łukplastu – Łuków”. Fot. Arch. Z. Pawlikowski

Kacprowi Czerwonogrodzkiemu, który po raz pierwszy brał udział w zawodach tej rangi, nie było łatwo na ringu. Walcząc jako kadet starszy w kategorii wagowej do 42 kg w formule point-fighting najpierw przegrał z  Węgrem Czarem Tiborem, a w formule light contac uległ Davidowi Guti z Węgier. (pgl)