19.8 C

Kobiety na zapaśniczych matach

Aż 4 złote medale wywalczyły zapaśniczki stoczkowskich Armat podczas sobotnich (20.09) Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet, które zorganizowano w Kisielsku (gm. Stoczek Łukowski).

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach – młodziczek (do 14 lat) orazjuniorek-kadetek (15-19 lat). Do walki stanęły dziewczęta ze wszystkich klubów sportowych, prowadzących sekcje zapaśnicze na terenie województwa lubelskiego, w tym z trzech klubów z powiatu łukowskiego. Oprócz KS Armaty, także z łukowskich Orląt oraz z UKS Zalesie. Poza wymienionymi na matach wystąpiły zapaśniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, Siedlec, Suwałk i Radomia, a nawet z miejscowości Sarny na Ukrainie.

Rozegrano 18 finałów, a w 11 z nich o wysokie miejsca walczyły zawodniczki z powiatu łukowskiego. I miejsce w kat. młodziczek zajęła Wiktoria Bogusz z KS Armaty Stoczek Łukowski. Na drugiej pozycji zostały sklasyfikowane reprezentantki łukowskich Orląt – Jolanta Gromek i Wiktoria Borkowska oraz Wiktoria Karwowska (UKS Zalesie) i Kamila Celej (KS Armaty) – dziewczęta oceniano w różnych kategoriach wagowych.

Brązowe medale w swych kategoriach wagowych zdobyły zawodniczki Armat – Magdalena Sadło i Dominika Sobiech.
W kat. juniorek-kadetek tryumfował KS Armaty. Na I miejscu znalazły się aż trzy reprezentantki Armat: Joanna Figat, Alicja Chudek i Kamila Barej. Na II – Patrycja Bogusz, Paulina Sobiech i Martyna Gryczka, a na III Katarzyna Witkowska.
Tak liczne sukcesy Armat przyczyniły się do bardzo wysokiej punktacji w ocenie drużynowej. W tej klasyfikacji KS Armaty zajął I miejsce, na II znalazł się AKS Piotrków Trybunalski, a na III WLKS Siedlce. Reprezentantki Orląt Łuków zajęły drużynowo X miejsce, a UKS Zalesie – XIII.

Współorganizatorami zawodów byli: Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Urząd Gminy Stoczek Łukowski. Sponsorem nagród dla zwyciężczyń turnieju była firma Orlen-Upstream. (PGL)

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie