7.7 C

Tryumf w Mysłowicach
Znów na najwyższym podium

Dwoje podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego z Klubu Sportów Walki KSW Łuków przywiozło 5 złotych medali z ogólnopolskich zawodów, zorganizowanych w ramach Śląskiej Ligi Kickboxingu w Mysłowicach.

Do walk stanęło 330 kickbokserów z całej Polski. Łukowscy kickbokserzy śmiało mierzyli się z konkurentami. Trener jest zadowolony ze swych zawodników.

Świetnie spisała się aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata kadetów starszych, Marta Pawlikowska, która została uznana przez organizatorów najlepszą zawodniczka turnieju w swojej kategorii wiekowej – mówi Z. Pawlikowski. – Marta zdobyła 3 złote medale, we wszystkich formułach, w których startowała, tj. pontfighting, light contact i kick light w kategorii kadetów starszych do 46 kg. Rewelacyjny był też Jakub Strzyżewski, który zdobył 2 złote medale w formule light contact i kick light w kategorii seniorów do 69 kg. Jakub wygrał 6 pojedynków, z czego 4 walki rozstrzygnął przed czasem.

Spośród kilkunastoosobowej reprezentacji młodych łukowskich kickbokerów w Mysłowicach jakiś medal zdobył prawie każdy. Fot. Arch. KSW Łuków

Wyjątkową radością dla szkoleniowca jest to, że inni podopieczni z sekcji kickboksingu KSW Łuków: Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska, Amelia Wasilewska, Wiktoria Skrobas, Kinga Komorowska, Monika Olszewska, Aleksandra Michalak, Patrycja Pawlikowska, Nikola Kozłowska, Jakub Krukow, Kewin Kozłowski, Kamil Salamonczyk, Kamil Szczygielski i Maciej Mościcki, z których każdy startował w różnych formułach i kategoriach ale kżdy z wymienionych przynajmniej w jednej z nich zdobył jakiś medal.

Turniejowi patronował Polski Związek Kickboxingu.