Tu każdy ma serce na dłoni, chce pomagać, chce służyć innym.
https://youtu.be/uMpKnPXQIAkTo już kolejne, a piąte organizowane przez nas, bożonarodzeniowe spotkanie pracowników, podopiecznych i przyjaciół organizacji związanych z diecezjalnym Caritasem – mówiła Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej i prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas. - Wcześniej udawało nam się gromadzić do 100 osób, a w tym roku jest ich aż 260. Na co dzień nie zawsze mamy możliwość, by dotrzeć do każdego, bo sama spółdzielnia ma około 300 starszych i chorych podopiecznych.
Spotkanie odbyło się w Sali Orchidea było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i życzenia z wszystkim towarzyszyła kapela Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie.
https://youtu.be/lvPapcH9gAA- Wydarzenie, które miało miejsce ponad 2 tysiące lat temu, kiedy narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus ciągle wspominamy i cieszymy się, że Ojciec Niebieski dał nam swojego Syna, aby nas zbawił – mówił biskup Kazimierz Gurda.
https://youtu.be/3eKCisydnVw- Tu każdy ma serce na dłoni, chce pomagać, chce służyć innym – mówił Andrzej Sitnik prezydent Siedlec… Dziękuję za współpracę. Nie dziwi mnie, że spotkaliśmy się w tak dużym gronie w takiej dużej rodzinie, gdzie wszyscy myślą by służyć drugiemu człowiekowi…- Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszelkich marzeń w 2024 roku.
- Chciałbym na te Święta życzyć Państwu dużo radości, wytchnienia, odpoczynku, wiele łask bożych i dobrego przeżycia tych świat – powiedział Dariusz Stopa dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
https://youtu.be/OEYokOLJ1g4Wigilia, to najpiękniejszy czas w roku, to czas oczekiwanie na przyjście na świat Zbawiciela. To święta największej mocy. Zbliżają do siebie ludzi, wyzwalają życzliwość… Ten piękny świąteczny czas jest okazją do zatrzymania się na chwilę po to, by pomyśleć o mijającym roku, przypomnieć sobie nasze triumfy i porażki, złożone i niezrealizowane obietnice… mówił Henryk Niedziółka przewodniczący Rady Miasta Siedlce.
Organizatorami byli: Caritas Diecezji Siedleckiej, Centrum Integracji Społecznej i Siedlecka Spółdzielni Socjalna Caritas, a partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zdjęcia: Aga Król
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze