REKLAMA
-1 C
Siedlce
Reklama

Łuków: Na tunel nie ma szans

Trwa remont zabytkowego budynku dworca kolejowego. Mieszkańcy chcieliby, żeby przy okazji tej inwestycji przebudowano dojście do peronów.

Spółka PKP, która finansuje przedsięwzięcie, zapowiada, że po remoncie budynek będzie nowocześnie wyposażony. Z holu wydzielona zostanie poczekalnia. W środku znajdą się gabloty na rozkłady jazdy, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, defibrylator, stacja ładowania urządzeń mobilnych oraz kilka ławek. Zmieni się również najbliższe otoczenie dworca. Wyznaczone zostaną miejsca parkingowe oraz wiaty rowerowe. Dla miasta najważniejsze jest powstanie sali widowiskowej na 300 miejsc.

TOR Z PRZESZKODAMI?

Przypomnijmy: pod koniec grudnia ubiegłego roku przebieg remontu udokumentował burmistrz Piotr Płudowski. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia, z których wynikało, że aktualnie trwa wyburzanie elementów wewnątrz budynku. Pod informacją pojawiła się fala komentarzy. Większość internautów przekonywała, że przebudowa dworca to zdecydowanie za mało, aby poprawić komfort podróżnych. Na pierwszy plan wysunął się problem z dojściem do peronów. Komentujący zwracali uwagę, że powstała kilka lat temu kładka dla pieszych nad torami oraz windy nie spełniają swojej roli. Jak zauważyli, schody stanowią sporą barierę dla osób starszych, a windy ciągle się zacinają. Ich zdaniem, należałoby zlikwidować kładkę, a w zamian zbudować podziemne przejście dla pieszych pod torami. (…)

MODERNIZACJA JUŻ BYŁA

„Tygodnik” zapytał rzeczniczkę prasową PKP Polskie Linie Kolejowe, czy spółka w najbliższym czasie planuje modernizację wind, a w dalszej perspektywie budowę podziemnego tunelu. Odpowiedź otrzymaliśmy po kilku tygodniach.

Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP PLK przypomina, że stacja przeszła modernizację w 2016 r. Wtedy to przebudowano perony. Pojawiły się nowe ławki oraz wiaty, powstała także kładka dla pieszych. – Wyposażyliśmy ją w 4 windy, które wspierają osoby o ograniczonej mobilności. Wszystkie windy są w pełni sprawne. Aby urządzenie mogło się poruszać w górę lub w dół, konieczne jest trzymanie cały czas wciśniętego przycisku – wyjaśnia Anna Znajewska-Pawluk. Jak zaznacza, w przypadku ewentualnej awarii podróżni mogą skorzystać z przejścia w poziomie torów, które obsługuje uprawniony personel. – Asystent pomaga w przeprowadzaniu podróżnych z ul. Dworcowej na perony nr 1 i 2. Informacja o numerze kontaktowym do obsługi znajduje się zarówno na stacji, jak i w naszej aplikacji oraz na stronie internetowej portalpasazera.pl – zapewnia przedstawicielka PKP PLK. I dodaje, że aby zwiększyć komfort podróżnych, spółka planuje zastąpić obecne platformy tradycyjnymi windami. – Uzależnione jest to od pozyskania odpowiednich pieniędzy – podkreśla Anna Znajewska-Pawluk. A na koniec dodaje: – Obecnie nie przewidujemy budowy tunelu pod torami ani kolejnej modernizacji stacji. (…)

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze „Tygodnika”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wsparcie dla bliskich Darii. 34-latka zginęła w wypadku

W wypadku drogowym w miejscowości Sionna zginęła siedlczanka Daria...

Zderzenie autobusu z dwoma pojazdami w Woli Suchożebrskiej

Po godzinie 15 w miejscowości Wola Suchożebrska doszło do...

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...

Znana bezpośrednia przyczyna śmierci Bogdana Cz. Wcale nie zginął od płomieni

Wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Bogdana Cz. Mężczyzna...

Brak leczenia spowoduje, że Kasia może przestać mówić – akcja pomocowa dla dziennikarki z Siedlec

Katarzyna Chacińska nie pracuje dla „Tygodnika Siedleckiego”, jest...

Adam Tarkowski nowym dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Adam Tarkowski zastąpi Artura Mydlaka na stanowisku dyrektora Centrum...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje