Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Siedlcach poinformowała o powołaniu nowego Prezesa Zarządu. Z dniem 13 maja 2025 r. funkcję tę objął Łukasz Tchórzewski, dotychczasowy wiceprezes spółki. Zmiana na stanowisku związana jest z potrzebą zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstwa, zwłaszcza w obliczu ostatnich awarii infrastruktury sieci wodno-kanalizacyjnej.
Jak czytamy na stronie PWiK, Łukasz Tchórzewski to doświadczony menedżer i specjalista w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Z PWiK w Siedlcach związany jest od 2005 roku, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery – od specjalisty ds. zamówień publicznych, przez audytora systemów zarządzania jakością, aż po pełnomocnika zarządu ds. projektów inwestycyjnych.
Brał udział w realizacji strategicznego projektu „Rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kolektorów i modernizacja kanalizacji miasta Siedlce”, którego wartość wyniosła ponad 165 milionów złotych. Posiada certyfikat Ministerstwa Środowiska do pełnienia funkcji Pełnomocnika ds. realizacji Projektu (Deputy MAO), a także świadectwo kwalifikacyjne do nadzoru nad urządzeniami i instalacjami energetycznymi.
W latach 2019–2024 pełnił funkcję wiceprezesa ds. utrzymania ruchu w PxM Zakład Usług Technicznych Sp. z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za produkcję, park maszynowy, projektowanie, obróbkę CNC oraz usługi ogólnobudowlane.
Wraz z powołaniem Łukasza Tchórzewskiego na prezesa, skład zarządu PWiK w Siedlcach został rozszerzony o nowego członka – Lesława Królaka. To menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze energetycznym i administracji publicznej.
Królak był m.in. wiceprezesem zarządu Bestgum Polska Sp. z o.o., a także pełnił funkcję wicedyrektora Biura Administracji i Inwestycji w KRUS. Zajmował się eksploatacją i konserwacją sieci dystrybucyjnych oraz zarządzaniem bezpieczeństwem ich funkcjonowania.
Rada Nadzorcza spółki podkreśla, że powołanie nowych członków zarządu to krok mający na celu ustabilizowanie sytuacji operacyjnej i kontynuację kluczowych inwestycji miejskich. W obliczu wyzwań infrastrukturalnych i oczekiwań mieszkańców, doświadczenie obu menedżerów ma zagwarantować sprawne i bezpieczne funkcjonowanie miejskiego systemu wodno-kanalizacyjnego.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kto inny jak nie "Tchórz"! ????
Czy może wiadomo ile jeszcze Stanowisk dyrektorskich, kierowniczych, nadzorczych oraz referatów i wydziałów stworzy Hapunowicz ? Ilu prawdziwych fachowców wyrzuci ze stołka aby zrobić miejsce dla ludzi z PISu? Ilu jeszcze pryncypałów zostanie wciśniętych na stołek? Ile jeszcze GIENIUSZY PISowców sie najedzie do Siedlec? VIVAT WÓJT VIVAT RADA MIAST A miasto w RUINIE
Rodzina na swoim.
to jest skutek niedawnej potężnej awarii wodociągowej
Kabaret... Czy jak w Tygodniku Siedleckim zepsuje się komuś laptop, albo długopis - znaczy się dojdzie do "awarii" to redaktor naczelny jest na wylocie? Tutaj chyba chodziło tylko o pretekst, bo złośliwość rzeczy martwych to proza życia i to, że rura gdzieś pękła nie oznacza, że musi polecieć od razu czyjaś głowa.
Niczyja głowa za awarię nie poleciała. Bo jeśli miałaby polecieć to właśnie tchorzewskiego, który od wielu miesięcy w wodociągach się panoszy. Zresztą to jest niesamowite, że mamy w mieście przejawy nepotyzmu, a nikogo to nie obchodzi. Ludzie tak przywykli, że jeszcze będą bronić korupcji.
Rozumiem że pisowcy mają mieszkańców za debili? Jaki menedzer z doświadczeniem? To jakaś kpina, syn ojca ot tyle. 0 kompetencji ma ten człowiek nigdy nie szukał pracy na rynku każda posada jak u Nawrockiego "z rozdzielnika partyjnego". Oj biada nam, czekają nas tylko złe rzeczy. Niedawna duża awaria jest przykładem super zarządzania kryzysem przez pana menedzera :(
Kiedy podwyżka cen wody odcieków?
W Zabrzu prezydent podniosła opłaty i.... zrobiono referendum i ją odwoląno. U nas wójt robi co chce, a mieszkańcy nie widzą, że to plucie w twarz, tylko mówią, że deszcz pada.
Dla następnego spadochrona pisowskiego z PGE Giek wójt utworzył miejsce. A Andrzej konkursy robił, komisje powoływał. Prawa przestrzegał a wójt nadaje,mianuje,powołuje kogo chce i gdzie chce i w ???? ma prawo.
Nowe stanowiska poszerzanie rad i komisji. PiS jest beznadziejny , wydaje wysysa pieniądze na dodatkowe osoby , to po co było nam na jesieni podatki podnosić i śmieci ? Po co przenosi administrację w szkołach i przenosi do jednego budynku , kasując ok 35 etatów a pozostali za tą samą kasę mają pracować. Nic gorszego tego miasta od Pisu nie mogło spotkać. Rozkradają ostatnie złotówki , odpierają kredyty. Za kilka lat będziemy w dramatycznej sytuacji. Pora pomyśleć jak odwołać prezydenta i radę miasta.
I co, są jacyś zdziwieni w Siedlcach? Nie chciało się ruszyć 4 liter na wybory to teraz rodzina T. "ubogaca" miasto na maksa.
Czyli pisowska komitywa działa. Oby lepiej to wyglądało niż tatuś w Ostrołęce.
siedlce chlopsko pisowskie miasto dla starych siedlczan wstyd tu mieszkac
Tylko Trzaskowski!!!
PiSowskie syny rozsiadają się wygodnie w spółkach miejskich, a realizacja zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego lezy i kwiczy. Brawo Hapuna Matata, brawo Rada Miasta.
NEPOTYZM, SITWA, KOLESIOSTWO. Teza jest prosta i prawdziwa- jak zabraknie starego już Tchórzewskiego synkowie, ***będą klientami Biura Pracy. Obiad sprzed tygodnia staje w gardle jak czyta się o takich nominacjach.
Gratulacje dla nowego, starego Zarządu. POWODZENIA!
Gratulacje, Panie Łukaszu.
Za co? Aha no tak, trzeba podziękować za stołek.
Tchórzewski, Tchórzewski... skądś znam to nazwisko. No ale np. ludzie od Leppera ś.p kiedyś odpowiadali na zarzuty nepotyzmu " nase dzieci tes musom gdzieś pracować"... wnuki, kuzyni, znajomi królika itp. Nihil novi jak mówia Chińczycy, czy ktuś.
PIS owskie kolesiostwo
Czas zmienić jak w Zabrzu i miasto będzie wizytówką .Na czele z Radą.
Czyżby zbieżność nazwisk ????????????
Siedlecka ciemnota , która głosowała na Hapunowicza teraz sądzi że to nie on podniósł podatki za nieruchomości tylko rząd polski. Hipokryci.
Siedlecka ciemnota , która głosowała na Hapunowicza teraz sądzi że to nie on podniósł podatki za nieruchomości tylko rząd polski. Hipokryci.
Brak informacji czyj to syn, ale można się domyślić. Osadzając nowe stołki powinni mówić kto jest kogo córka, synem itp. Jak Mostostal, Pec, Zuo. Tam sama rodzina ???? czasem o innym nazwisku.
Siedlce to jednak stan umysłu. Selekcja negatywna. Może i lepiej, że linia obrony jest na Wiśle...
Jakie to było oczywiste... Już przed wyborami wiedziałem, że tak się stanie. Obietnice brzmiały pięknie, ale rzeczywistość szybko je zweryfikowała. Zamiast zmian – powtórka z rozrywki. Ci sami ludzie, te same układy, ta sama gra pozorów. Nie trzeba było być prorokiem, by przewidzieć ten scenariusz. Wystarczyło spojrzeć na listy kandydatów i ich powiązania. Wiedziałem, że to tylko kolejne rozdanie tej samej talii kart. Smutne, ale prawdziwe. Nawet skończyła się nadzieja, że kiedyś naprawdę coś się zmieni.
Oj ludzie,ludzie dziwni jesteście!nie głosujecie a potem się dziwicie!
ludzie czy wy rozumiecie o kim wy piszecie???? jaki wójt???? gdzie ten wojt....wójt to Henryk Brodowski i on nie ma za bardzo nic do miasta....Hapunowicz to prezydent a Tchorzewski to Starosta!!!!rozumiecie różnicę?????
Kto inny jak nie "Tchórz"! ????
Czy może wiadomo ile jeszcze Stanowisk dyrektorskich, kierowniczych, nadzorczych oraz referatów i wydziałów stworzy Hapunowicz ? Ilu prawdziwych fachowców wyrzuci ze stołka aby zrobić miejsce dla ludzi z PISu? Ilu jeszcze pryncypałów zostanie wciśniętych na stołek? Ile jeszcze GIENIUSZY PISowców sie najedzie do Siedlec? VIVAT WÓJT VIVAT RADA MIAST A miasto w RUINIE
Rodzina na swoim.