Dzisiejszego popołudnia odbyła się konferencja prasowa Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Czym chciały podzielić się władze uczelni?
Siedleckie UPH w wyniku podpisania ustawy przez prezydenta RP Andrzeja Dudę staje się uniwersytetem klasycznym. Oznacza to, że od pierwszego października stanie na równi obok najbardziej elitarnych uczelni w kraju, takich jak Uniwersytet Jagielloński, czy Uniwersytet Warszawski.
Aby dostać się do tego elitarnego grona uczelnia musiała spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich było posiadanie uprawnienia kategorii B+ (tzn. prawo do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego) w minimum sześciu dyscyplinach naukowych. Natomiast drugim prowadzenie badań przynajmniej w trzech dziedzinach naukowych.
Z tym awansem wiąże się również zmiana nazwy uczelni z Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach na Uniwersytet w Siedlcach.
https://www.youtube.com/watch?v=AdAXIMBwwrs Mirosław Minkina od 1 października rektor Uniwersytetu w Siedlcach.
"Chcę powiedzieć, że z tą klasycznością uniwersytetu wiąże się nie tylko prowadzenie badań naukowych ale to, że będziemy nie tylko podtrzymywali, ale także rozszerzali naszą obecność w Siedlcach. Chcę tym podkreślić, że nasz uniwersytet cały czas się rozwija." - Jego Magnificencja Rektor UPH Prof. dr hab. Mirosław Minkina.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze