Projekt "Miodzio" zrealizowany przez wokalistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach pod kierunkiem Iwony Moskwiak oraz instrumentalistów pod wodzą Mariusza Dmowskiego.
Wystąpili instrumentaliści: Agnieszka Janiszewska, Marysia Kurpiel, Alicja Wakuła, Grzegorz Czarnocki, Mariusz Dmowski, Jarosław Kurpiel, Jacek Stokłosa wokaliści: Kornelia Biarda, Antonina Chojecka, Iga Daniluk, Kinga Mikiewicz, Nina Omelańczuk, Krzysztof Mąsior przygotowanie wokalne Iwona Moskwiak aranżacja Mariusz Dmowski nagrania Krzysztof Rosa realizacja nagrań i montaż Mariusz Dmowski W nagraniu wykorzystano wnętrze restauracji "Kuchnia Ogińskiej" w Siedlcach.
- Zaczęło się od odczucia, że mam świetnych wokalistów i szkoda by było nie wykorzystać ich potencjału. Pracujemy razem 3-4 lata, a w tym roku odchodzą dwie ósmoklasistki, więc czasu było mało. Zaproponowałam więc Mariuszowi Dmowskiemu (koledze z Chóru Miasta Siedlce) – człowiekowi niezwykle utalentowanemu muzycznie, i to wszechstronnie, żebyśmy połączyli siły moich podopiecznych z prowadzoną przez niego grupą bębniarską. To człowiek, który zawsze jest gotowy do działania – w tym przypadku też mnie nie zawiódł. Zaczęliśmy przygotowania. Próby – moje z wokalistami, jego z instrumentalistami, potem nagranie wokalu (oczywiście profesjonalnie, bo z Mariuszem), wyrozumiałość rodziców uczniów, bo trzeba było poświęcić dodatkowy czas na spotkania, szukanie odpowiedniego wnętrza... Okazało się, że podczas nagrania możemy liczyć na doświadczone oko i sprzęt Krzysztofa Rosy oraz bezinteresowną pomoc właścicieli i kierowniczki restauracji „Kuchnia Ogińskiej” mieszczącej się w Pałacu Ogińskich – o wizję nie musieliśmy się też już martwić. Potem tylko trochę stresu wykonawców przed kamerą, długie ślęczenie Mariusza nad szczególikami podczas montażu i... jest. Ja jestem dumna z wyników. Mam nadzieję, że to nieodosobnione odczucie – powiedziała - Iwona Moskwiak nauczycielka i pomysłodawczyni.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!