Reklama

Wykonawcy muzyki chrześcijańskiej z całej Polski przyjechali do Siedlec na Hosanna Festival 2022!

To były wyjątkowe trzy dni! Rapujący ksiądz, zespoły i soliści, wspólna modlitwa przez śpiew i wspaniała prowadząca Ida Nowakowska – Herndon – tak po krótce można opisać to, co działo się na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach podczas XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej.

Tegoroczny Hosanna Festiwal obfitował w wiele wydarzeń. Jego głównym punktem były oczywiście przesłuchania konkursowe, ale organizatorzy- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji siedleckiej zadbali też o to, by uatrakcyjnić imprezę dodatkowymi elementami – grą miejską, koncertami gwiazd, czy wieczorem uwielbienia w kościele pw. św. Teresy w Siedlcach.

Ostatecznie jury pod przewodnictwem Roberta Protasewicza przyznało Grand Prix zespołowi „TeDeum” z Olkusza. Nagrodę publiczności oraz III miejsce otrzymał ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży diecezji drohiczyńskiej. I miejsce przypadło zespołowi „Ahawa”, a drugie grupie „Sezon na czereśnie”. Wyróżnienie trafiły do: Niebieskich Owieczek, Angels Bandu, Dominiki Mosion i Magdy Badalskiej z zespołem.

Reklama

Niewątpliwą atrakcją dla publiczności były koncerty gwiazd: zespołu Exodus 15 oraz Arki Noego. Obie grupy zapełniły salę koncertową po brzegi. Strzałem w dziesiątkę okazało się także zaproszenie do prowadzenia festiwalu znanej tancerki i prezenterki Idy Nowakowskiej – Herndon.

Relację z drugiego dnia Festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Tegoroczny Hosanna Festival z pewnością można zaliczyć do udanych.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama