Reklama

Budowa ruszyła

Od tego tygodnia, aż do końca wakacji, przy galerii S będą trwały roboty drogowe. Mogą one spowodować utrudnienia w ruchu, są jednak niezbędne.

- Czas przebudowy ulic i chodnika zaplanowaliśmy na wakacje, kiedy jest mniejszy ruch – mówi Konstanty Strus, którego przedsiębiorstwo wzięło ciężar budowy na siebie.

Utrudnienia dotyczą ulic Wojskowej oraz Piłsudskiego. Na pierwszy rzut pójdzie ul. Wojskowa, na której zostanie zmodernizowany przystanek autobusowy. Dzięki temu, że przesunie się go głębiej, aż na teren minibazarku, uda się wydzielić dodatkowy pas ruchu na ul. Wojskowej.

- Po wakacjach przyjdzie czas na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Katedralnej i Wojskowej. Przy samej galerii powstanie na ul. Katedralnej dodatkowy pas do skrętu w prawo, wprost na teren galerii. Będzie też wydzielony lewoskręt w ul. Wojskową – tłumaczy przedsiębiorca.

Reklama

Na ul. Piłsudskiego prace budowlane będą odbywały się od ul. Wojskowej do ul. Sportowej. Zostanie przebudowany przystanek. Zyska on tyle przestrzeni, że zmieszczą się w jego zatoczce jednocześnie dwa autobusy.

- Wymienimy chodnik od banku aż do ul. Sportowej. Powstanie też pas do zjazdu do garażu podziemnego galerii. Przy wylocie z ul. Sportowej w ul. Piłsudskiego pojawią się wysepki, oddzielające ruch w każdym z kierunków – dodaje Konstanty Strus.

Przedsiębiorca uprzedza, że prace drogowe na odcinku Sportowa – Katedralna są planowane na wrzesień – październik. Tempo ma być szybkie, by zdążyć przed zimą. (MZ)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości