Przez najbliższy tydzień siedleccy radni na posiedzeniach komisji będą opiniować budżet Siedlec na 2023 rok.
Zgodnie z tym dokumentem dochody miasta będą wynosić 570 milionow złotych, a wydatki - ponad 611 milionów. Zaplanowano również deficyt na poziomie ponad 40 milionów złotych, który zostanie pokryty obligacjami.
Na inwestycje w 2023 roku maisto wyda ok. 60 mln złotych. Do najważniejszych należeć będą: dokończenie modernizacji Parku Aleksadria, termomodernizacja szkoły nr 2 i 12, budowa budynku przy kąpielisku nad Zalewem czy modernizacja miejskiego targowiska.
Głosowanie nad takim projektem budżetu odbyło się już na dwóch miejskich komisjach. Za budżetem w takim kształcie opowiadają się rani Bezpartyjnych Siedlec, pozostali wstrzymują się od głosu. (jj)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!