Reklama

Kredki zamiast biletu!

Bieda jest szczególnie przykra dla rodziców, mających kilkoro dzieci. Z ich wyżywieniem i ubraniem jakoś sobie radzą, ale skąd mają wziąć kilkaset, czy więcej złotych na podręczniki dla dzieci starszych i wyprawki szkolne dla tych młodszych? Jest szansa, by ludzie wrażliwego serca pomogli kilku takim rodzinom. 14 października (piątek) o godzinie 19.00 w CKiS w Siedlcach Fundacja „Radio Chrześcijanin” organizuje koncert charytatywny.

Miłośnicy klimatów jazz-rockowych oraz bluesa będą mieli okazję wysłuchać recitalu Mate.O (Mateusza Otremby), cenionego wykonawcy muzyki chrześcijańskiej, któremu będzie towarzyszył zespół instrumentalny. Wstęp na koncert jest wolny, ale organizatorzy zachęcają potencjalnych słuczaczy do przyniesienia przyborów szkolnych: kredek, mazaków, zeszytów, plasteliny, bloków rysunkowych, worków na kapcie, plecaków itp.  
- Kto ma dzieci w wieku szkolnym, ten wie, co jest im potrzebne, ale też wie, jaki to jest wysiłek dla rodziny o niskich dochodach, a mającej trójkę, czy więcej dzieci. Wzorowaliśmy się na upowszechniającym się wśród nowożeńców zwyczaju proszenia gości weselnych, by sumą, przeznaczoną na prezent ślubny, wsparli dom dziecka, czy hispicjum. Liczymy na to, że ludzie wrażliwi na Boży nakaz okazywania miłosierdzia potrzebującym zechcą być naszymi gośćmi. Jeśli pomysł chwyci, będziemy kontynuować tę formę wspierania ubogich rodzin - powiedział Robert Kubiak, przedstawiciel Fundacji „RCh.”.  Koncert w Siedlcach jest częścią trasy koncertowej wokalisty. Impreza jest możliwa dzięki wsparciu firm: „Arche”, CKiS, „Fil-Mag”, „Marker”, „Świat Zmysłów” oraz Kościoła Zielonoświątkowego w Siedlcach.  „TS” i serwis informacyjny chrzescijanin.pl są patronami medialnymi koncertu.  

Krzysztof Mazur

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama