Reklama

Kto wygrał Festiwal Piosenki Papieskiej „Śpiewamy św. Janowi Pawłowi II”?

28 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu siedleckiego wzięło udział w V Festiwalu Piosenki papieskiej „Śpiewamy św. Janowi Pawłowi II”, który dziś (20 maja) odbył się w Szkole Podstawowej w Śmiarach w gminie Wiśniew.

Wykonywane przez młodych artystów piosenki oceniało jury w składzie: Małgorzata Dymecka-Sorrentino (przewodnicząca), ks. Jarosław Fałdowski i Paweł Ksionek.

Nagrodę główną – Grand Prix Festiwalu jury przyznało Amelii Krasuskiej ze Szkoły Podstawowej w Śmiarach.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce (ex aequo) zajęli: Tymoteusz Trojanowski (SP Zbuczyn) i Wiktoria Jastrzębska (SP Domanice), drugie (ex aequo) – Maja Żurawska i Emilia Grzyb (obie z SP Śmiary), a trzecie – Lena Jastrzębska (SP Dziewule). Wyróżnienia otrzymali: Alicja Jastrzębska (Dziewule), Marzena Jastrzębska (Śmiary), Zofia Selwiak (Śmiary), Kornelia Wróbel (Zbuczyn), Wiktoria Grochowska (Śmiary), Aleksandra Wardak (Śmiary) i Julian Sadokierski (Domanice).

Reklama

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce wyśpiewała Alicja Prochenka (SP Dziewule). Drugą nagrodę otrzymała Paulina Krasuska (Śmiary), a trzecią – Roksana Denis (Stok Lacki). Wyróżnienia otrzymali: Maria Mazurek (Zbuczyn), Szymon Borkowski (Borki Kosy), Weronika Cabaj (Domanice) i Nikola Trojanowska (Zbuczyn).

W kategorii trzeciej (klasy VII-VIII) pierwsze miejsce zajęła Magdalena Krypa (Zbuczyn), drugie - Julia Jastrzębska (Radomyśl), a trzecią – Oliwia Bednarczyk (Śmiary).

Swoją nagrodę przyznała również publiczność. Otrzymała ją zdobywczyni Grand Prix Amelia Krasuska.  

Reklama

Nagrody laureatom wręczyli jurorzy oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiarach Katarzyna Wielgórska i wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości