Na rozpoczynające się dzisiaj (19 maja) XV Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne przyjadą zespoły folklorystyczne z Serbii, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Polski.
Dzisiaj o godz. 18, w Galerii „Dom” w SOK imprezę zainauguruje spotkanie poświęcone historii i kulturze Podlasia pt. „Podlasie Tygiel Kultur". W programie wykład Małgorzaty Jaszczołt, a także wystawa wystawa i prezentacja multimedialna „Podlasie szlacheckie, ludowe, wielokulturowe”. W programie znajdzie się także pokaz strojów podlaskich i szlacheckich oraz degustacja podlaskiej kuchni regionalnej.
Na festiwalu Polskę będą reprezentować: gospodarz imprezy Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, Zespół „Zamojszczyzna” z Zamościa oraz zespół „Buńczuk” przedstawiający kulturę mniejszości tatarskiej mieszkającej w Polsce. Drugi dzień festiwalu (20 maja) rozpocznie się prezentacjami zespołów folklorystycznych w sokołowskich szkołach. Po południu, od godz. 14, w sali widowiskowej SOK odbędą się taneczne prezentacje konkursowe. Wystąpią: ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa, KUD „Somadija” z Serbii, Tatarski Zespół Taneczno -Wokalny „Buńczuk”, Zespół Folklorystyczny „Dusza” z Ukrainy, „Raduńskie Słowiki” z Białorusi, Zespół Tańca Ludowego „Kreicburga” z Łotwy oraz ZPiT „Sokołowianie” z Sokołowa.
W sobotę, od godz. 14, na placu przed budynkiem SOK będzie trwał Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, zaś na scenie plenerowej w Parku im. M.K. Ogińskiego odbędzie się Koncert Finałowy ENSF. O godz. 15 organizatorzy zapraszają na występy dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych dziecięcych programie pt. „Pieskie życie”. O godz. 17 rozpocznie się blok folklorystyczny, o godz. 19:00 wystąpią zespół folk – rockowy Hoverla, kabaret Ciach oraz gwiazda wieczoru – zespół Bracia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!