Reklama

W gminie Korczew będą przydomowe oczyszczalnie

Coraz więcej samorządów przekonuje się do systemu oczyszczalni przydomowych. Początki wiele lat temu dala gmina Przesmyki, która budowała takie oczyszczalnie na masową skalę. Teraz kolejne gminy w powiecie siedleckim idą tym przetartym szlakiem.

Oczyszczalnie przydomowe będą budowane w gminie Korczew. Samorząd przystąpił bowiem do projektu budowy takich urządzeń w ramach dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Pierwszeństwo udziału w projekcie mają ci mieszkańcy, którzy już w poprzednich latach zapisały się na listę osób chętnych do zamontowania w swoich gospodarstwach oczyszczalni przydomowych.

Reklama

- Prosimy wszystkich zainteresowanych do potwierdzenia swojego udziału w projekcie- apeluje wójt gminy Korczew, Sławomir Wasilczuk. - Przypominam jednocześnie, że udział w projekcie nie dotyczy nieruchomości wykorzystywanych sezonowo, na przykład domków letniskowych.

Wójt deklaruje jednocześnie, że jeśli obecny projekt się powiedzie, to będzie zabiegał o to, aby gmina uczestniczyła w kolejnych. (Z.J.)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości