Reklama

Zagraj w Piotrusia Jacusia!

Takiej wersji popularnej gry karcianej Piotruś nie znajdziesz w żadnym sklepie! Właśnie powstał Piotruś Jacuś, czyli gra związana z siedleckimi zabytkami.

Gra jest rozbudowaną i zmodyfikowaną wersją popularnej gry karcianej „Piotruś”. Powstała na szczególną okazję, jaką było tegoroczne ustawienie na ratuszowej wieży symbolu Siedlec, tj. figury Jacka oraz 255. rocznicy pierwszego, historycznego ustawienia pierwowzoru figury na szczycie siedleckiego ratusza w 1768 roku!   Oprócz karty Jacka, w talii jest także 12 par kart z 12 najważniejszymi, siedleckimi zabytkami. Można nimi zagrać nie tylko we wspomnianego Piotrusia, a w tym przypadku - Jacusia. Karty można wykorzystać na 5 różnych sposobów, na różnym poziomie trudności!

Tę wyjątkową grę stworzyła przewodniczka Natalia Zyśk. Siedleckiego Piotrusia Jacusia możecie pobrać bezpłatnie z profilu Pani przewodnik na Facebooku.

Po pobraniu pliku (na telefonie kopiując i wklejając link do przeglądarki), karty należy wydrukować dwustronnie, w kolorze, na grubszym papierze (350 g/m2), a nastęnie wyciąć.  Koszt profesjonalnego druku to ok. 15 zł.

Zachęcamy do pobierania gry i zabawy!  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości