Reklama

Zarobki prezydenta w górę

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik będzie zarabiał 20,6 tys. zł brutto miesięcznie. Jak mówili radni Bezpartyjnych Siedlec, będzie to tyle samo ile zarabia teraz starosta Karol Tchórzewski.

Jest to maksymalna stawka, jaką mogą zarabiać samorządowcy na tych stanowiskach. Do tej pory prezydent Siedlec zarabiał 10,9 tys zł. Minimalna pensja, którą można wypłacać prezydentowi wg nowych przepisów to nieco ponad 16 tys. zł.

Pensję starosty ustalono 15 listopada. Nowe prawo spowodowało, że wyższe pensje będą mieli wszyscy samorządowcy.

Za podwyższeniem pensji Andrzejowi Sitnikowi głosowało 10 radnych, 9 było przeciw. (jj)

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości