Reklama

Dzień Przedsiębiorczości w komendzie

Węgrowscy licealiści bliżej zapoznali się ze specyfiką pracy policji. Ich wizyta w Komendzie Powiatowej Policji wiązała się z zajęciami prozawodowymi, które LO im. Adama Mickiewicza zorganizowało wspólnie z komendą policji.

Z oferty odwiedzenia węgrowskiej KPP w ramach Dnia Przedsiębiorczości skorzystało 28 licealistek i licealistów. – Przedstawiliśmy uczniom schemat struktury organizacyjnej komendy oraz opowiedzieliśmy o pracy poszczególnych wydziałów naszej Komendy Powiatowej – wyjaśnia st. sierż. Anna Maliszewska, rzeczniczka prasowa KPP w Węgrowie. – Młodzież poznała również obowiązujące kryteria i zasady przyjęć w szeregi policji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostki oraz zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny.

Wizytę w KPP zakończyła prezentacja filmów profilaktycznych, dotyczących zagrożeń płynących z nadużywania alkoholu i innych używek oraz sięgania po substancje psychoaktywne. Policjanci pokazali młodzieży też film o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. (pgl)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości