Reklama

Jechał zbyt szybko, drogo to będzie go kosztować

Zatrzymanie prawa jazdy i mandat 2000 złotych – taka kara została nałożona na kierowcę, który w sobotę 11 marca przejeżdżając przez Starąwieś w gminie Liw znacząco przekroczył prędkość.

27-letni mieszkaniec Warszawy poruszający się peugeotem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h (o 62 km/h więcej niż dozwolona przepisami). Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali mandatem.

- Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami – mówi oficer prasowy KPP w Węgrowie mł.asp. Monika Księżopolska.

Reklama

Obowiązujące stawki mandatów za przekroczenie prędkości wynoszą:

do 30 km/h - do 400 zł od 31 do 40 km/h - 800 zł o 41-50 km/h - 1000 zł o 51-60 km/h - 1500 zł o 61-70 km/h - 2000 zł o 71 km/h i więcej - 2500 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości