Zatrzymanie prawa jazdy i mandat 2000 złotych – taka kara została nałożona na kierowcę, który w sobotę 11 marca przejeżdżając przez Starąwieś w gminie Liw znacząco przekroczył prędkość.
27-letni mieszkaniec Warszawy poruszający się peugeotem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h (o 62 km/h więcej niż dozwolona przepisami). Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali mandatem.
- Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami – mówi oficer prasowy KPP w Węgrowie mł.asp. Monika Księżopolska.
Obowiązujące stawki mandatów za przekroczenie prędkości wynoszą:
do 30 km/h - do 400 zł od 31 do 40 km/h - 800 zł o 41-50 km/h - 1000 zł o 51-60 km/h - 1500 zł o 61-70 km/h - 2000 zł o 71 km/h i więcej - 2500 zł.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!