"Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Pilecki" w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.
Teatralna opowieść o Witoldzie Pileckim to nie tylko dokumentalna relacja posklejana z oświęcimskiego raportu, listów, protokołów przesłuchań. To także chwytająca za gardło opowieść o pięknym człowieku.
Przemysław Tejkowski stworzył na scenie postać, która staje wobec przeklętych pytań o zło w historii i zło w człowieku, która do dna zgłębia ból, rozpacz i upokorzenie. I w tej ciemności nie waha się stanąć po stronie nadziei. Strzał w tył głowy niczego nie kończy. Ofiara ma sens. Istnieje.
Scenariusz na podstawie pamiętników bohatera, jego listów, ale również protokołów z przesłuchań przed komunistycznym sądem. Przedstawiona historia obejmuje okres od dobrowolnego pojmania w Warszawie i działalności w Auschwitz po śmierć w 1948 roku.
Monodram "Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Pilecki"
reżyseria: Sławomir Gaudyn
wykonanie: Przemysław Tejkowski
Bezpłatne wejściówki od 6 listopada dostępne w kasie CKiS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze