Reklama

Pieniądze dla seniorów z regionu. Będą wyjazdy, warsztaty i spotkania

Ponad pół miliona złotych trafi do seniorów z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Dzięki wsparciu z programu „Mazowsze dla seniorów” powstaną projekty pełne wyjazdów, warsztatów i spotkań, które mają aktywizować osoby starsze i integrować lokalne społeczności.

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na program aż 2,5 mln zł. Zainteresowanie było ogromne – wpłynęło 114 wniosków, czyli niemal dwa razy więcej niż pozwalał budżet.

– Zainteresowanie programem jest bardzo duże. To pokazuje rosnącą aktywność środowisk seniorskich i ogromne zapotrzebowanie na działania sprzyjające zdrowiu, aktywności i integracji osób starszych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Kto dostał pieniądze?

W regionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie otrzymało 13 inicjatyw na łączną kwotę blisko 504 tys. zł.

Reklama

W samych Siedlcach na projekt „Aktywni Seniorzy Miasta Siedlce” przeznaczono 40 tys. zł. Tyle samo trafi do gminy Siedlce na cykl spotkań „Cztery pory roku w życiu Seniora”. W gminie Zbuczyn realizowany będzie program „Aktywny Senior 2026 – integracja, edukacja i zdrowie” z dofinansowaniem 31,6 tys. zł, a w mieście i gminie Mordy projekt „W Seniorach siła” otrzymał ponad 35 tys. zł.

W powiecie mińskim wsparcie trafiło m.in. do Mińska Mazowieckiego na projekt „Senior na Plus – aktywność i integracja” (40 tys. zł) oraz do Sulejówka na inicjatywę „Aktywny Senior – Zdrowie, Relacje, Tradycja” (40 tys. zł).

Reklama

Na liście znalazły się także inne miejscowości regionu – m.in. Garwolin, Żelechów, Łaskarzew i Pilawa, gdzie każdy z projektów otrzymał około 40 tys. zł. Pieniądze trafią również do gmin Sabnie i Sadowne oraz Jabłonny Lackiej.

Co dzięki temu zyskają seniorzy?

– Seniorzy z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego będą mogli wziąć udział w wyjazdach, warsztatach, spotkaniach edukacyjnych czy działaniach prozdrowotnych. W sumie na realizację 13 projektów przeznaczyliśmy prawie 504 tys. zł – mówi Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa.

Reklama

Program ma pomóc osobom starszym nie tylko aktywnie spędzać czas, ale też przeciwdziałać wykluczeniu i poprawić jakość życia.

– Seniorzy są ważną częścią naszych lokalnych społeczności. Dzięki temu programowi dajemy im realne wsparcie do działania i rozwijania swoich pasji – dodaje radna Anna Majchrzak.

Dla wielu uczestników to nie tylko zajęcia czy wyjazdy, ale przede wszystkim okazja do spotkań i budowania relacji.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Podziękowanie - niezalogowany 2026-04-23 15:34:17

    Dziękujemy Marszałkowi Struzikowi że nadal pracuje dla dobra mieszkańców Mazowsza i nadal hojnie dzieli kasą. A przecież mógłby już odpoczywać na zasłużonej emeryturze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • propaganda i NIC więcej - niezalogowany 2026-04-23 19:57:11

    to ja napisałem... łubu dubu, łubu dubu...

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości