Ponad pół miliona złotych trafi do seniorów z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Dzięki wsparciu z programu „Mazowsze dla seniorów” powstaną projekty pełne wyjazdów, warsztatów i spotkań, które mają aktywizować osoby starsze i integrować lokalne społeczności.
W tym roku samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na program aż 2,5 mln zł. Zainteresowanie było ogromne – wpłynęło 114 wniosków, czyli niemal dwa razy więcej niż pozwalał budżet.
– Zainteresowanie programem jest bardzo duże. To pokazuje rosnącą aktywność środowisk seniorskich i ogromne zapotrzebowanie na działania sprzyjające zdrowiu, aktywności i integracji osób starszych – podkreśla marszałek Adam Struzik.
W regionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie otrzymało 13 inicjatyw na łączną kwotę blisko 504 tys. zł.
W samych Siedlcach na projekt „Aktywni Seniorzy Miasta Siedlce” przeznaczono 40 tys. zł. Tyle samo trafi do gminy Siedlce na cykl spotkań „Cztery pory roku w życiu Seniora”. W gminie Zbuczyn realizowany będzie program „Aktywny Senior 2026 – integracja, edukacja i zdrowie” z dofinansowaniem 31,6 tys. zł, a w mieście i gminie Mordy projekt „W Seniorach siła” otrzymał ponad 35 tys. zł.
W powiecie mińskim wsparcie trafiło m.in. do Mińska Mazowieckiego na projekt „Senior na Plus – aktywność i integracja” (40 tys. zł) oraz do Sulejówka na inicjatywę „Aktywny Senior – Zdrowie, Relacje, Tradycja” (40 tys. zł).
Na liście znalazły się także inne miejscowości regionu – m.in. Garwolin, Żelechów, Łaskarzew i Pilawa, gdzie każdy z projektów otrzymał około 40 tys. zł. Pieniądze trafią również do gmin Sabnie i Sadowne oraz Jabłonny Lackiej.
– Seniorzy z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego będą mogli wziąć udział w wyjazdach, warsztatach, spotkaniach edukacyjnych czy działaniach prozdrowotnych. W sumie na realizację 13 projektów przeznaczyliśmy prawie 504 tys. zł – mówi Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa.
Program ma pomóc osobom starszym nie tylko aktywnie spędzać czas, ale też przeciwdziałać wykluczeniu i poprawić jakość życia.
– Seniorzy są ważną częścią naszych lokalnych społeczności. Dzięki temu programowi dajemy im realne wsparcie do działania i rozwijania swoich pasji – dodaje radna Anna Majchrzak.
Dla wielu uczestników to nie tylko zajęcia czy wyjazdy, ale przede wszystkim okazja do spotkań i budowania relacji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dziękujemy Marszałkowi Struzikowi że nadal pracuje dla dobra mieszkańców Mazowsza i nadal hojnie dzieli kasą. A przecież mógłby już odpoczywać na zasłużonej emeryturze.
to ja napisałem... łubu dubu, łubu dubu...
Dziękujemy Marszałkowi Struzikowi że nadal pracuje dla dobra mieszkańców Mazowsza i nadal hojnie dzieli kasą. A przecież mógłby już odpoczywać na zasłużonej emeryturze.
to ja napisałem... łubu dubu, łubu dubu...