Reklama

Pierwszy prąd z farmy wiatrowej Korytnica II

Hiszpańska grupa Iberdrola rozpoczęła uruchamianie farmy wiatrowej Korytnica II zlokalizowanej w powiecie węgrowskim.

Farma wiatrowa składa się z 14 turbin wiatrowych Vestas V126 o wysokości piasty 132 metry i mocy jednostkowej 3,6 MW. Daje to łączną moc 50,4 MW. Na początku listopada część Korytnicy II w stacji Pniewnik została zasilona. Pierwszy eksport energii odbył się 20 grudnia – dwa tygodnie przed planowanym terminem. Całkowite uruchomienie obiektu, zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2023 roku.

Dzięki tej inwestycji Iberdrola zwiększy moc  swojej lądowej energetyki wiatrowej w Polsce do 163 MW. Firma prowadzi już farmę wiatrową Zopowy (30 MW) na opolszczyźnie oraz Korytnicę I (82,5 MW), która znajduje się w powiecie węgrowskim.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości