Na boisku sportowym w Śmiarach odbywają się dziś (3 września) Dożynki Gminy Wiśniew.
Gminne święto plonów rozpoczęło się mszą świętą w kościele w Śmiarach. Po mszy barwny korowód z chlebem niesionym przez starostów dożynek Monikę Jastrzębską i Marka Jastrzębskiego oraz wieńcami przeszedł na pobliskie boisko sportowe.
Na początku uroczystości odbyła się prezentacja wieńców przygotowanych przez poszczególne miejscowości. Następnie starostowe dożynek przekazali bochen chleba wójtowi gminy Krzysztofowi Kryszczukowi, a później sami ruszyli w stronę gości, by podzielić się z nimi chlebem.
Wśród gości święta plonów w Śmiarch byli m.in.: posłanka Anna Siarkowska, senator i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, wicestarosta siedlecka Małgorzata Cepek, właściciel zakładów mięsnych Mościbrody Krzysztof Borkowski, szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, wójtowie gmin powiatu siedleckiego oraz starostowe zaprzyjaźnionych gmin ze Słowacji.
Podczas dożynek wręczono medale „Zasłużony dla rolnictwa”, które otrzymali: Karol Jastrzębski, Piotr Cabaj oraz Wiesław Tyszkiewicz. Rozstrzygnięto też konkurs wiedzy o rolnictwie, w którym nagrodami były vouchery wartości 1000 zł na zakup paliwa na stacjach Orlen (otrzymali je: Jan Jastrzębski, Andrzej Chromiński i Andrzej Izdebski). W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy pierwszą nagrodę otrzymało KGW Wiśniew, drugą – KGW Borki Kosiorki i Mościbrody, a trzecią – sołectwo Śmiary. Specjalne wyróżnienie komisja przyznała KGW „Dwórki Heleny” z Helenowa.
Na scenie cały czas odbywają się występy artystyczne. Impreza potrwa do godz. 22
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze