Uczennice klasy 1 Technik Fotografii i Miltimediów z ZSP Nr 5 w Siedlcach nie przeszły obojętnie obok potrzebującej wykazując się empatią i chęcią niesienia pomocy.
Sytuacja wydarzyła się 1 grudnia na ul. Wiatracznej w drodze na wystawę do Galerii Fotografii Fokus. Dziewczęta, widząc starszą kobietę leżącą na chodniku, natychmiast zareagowały. Na szczęście nic groźnego się nie stało.
-Szłyśmy od strony Biedronki przy ul. Młynarskiej i zobaczyłyśmy, że ktoś leży na chodniku wzdłuż bloku. Kobieta była lekko skołowana i kontakt z nią był utrudniony, nie wiadomo czy się przewróciła, czy zasłabła – mówi Anna Harasim-Polak nauczycielka.
Uczennice zadbały, żeby poszkodowanej było ciepło, okryły ją swoimi szalikami. Przechodzień wcześniej wezwał karetkę i poszedł. Dziewczęta poczekały z nią ok. pół godziny na przyjazd pomocy, bo kobieta chciała odejść. Gdy karetka przyjechała, kobietą zajęli się ratownicy. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.
- Pokazuje to, że "nauka nie idzie w las", ale przede wszystkim to, jakimi wspaniałymi ludźmi są nasi uczniowie – mówi nauczycielka.
W grupie dziewcząt, które pomogły starszej kobiecie były: Maja Cielemęcka, Oliwia Karczewska, Zofia Musiej, Sylwia Fabiańczuk, Julia Kiepuszewska, Maja Wierzbicka, Maria Walaszczyk, Anastasiia Mazur, Oliwia Droś, Sofiia Zasoba, Marta Sekta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze