Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Święcie Chleba i Sera, które wczoraj (17 września) odbyło się w Węgrowie.
To największe w Węgrowie święto, które jeszcze niedawno było nieformalnymi dożynkami powiatowymi, od lat gromadzi liczną publikę – nie tylko z miasta i z powiatu węgrowskiego, ale i z dalszych miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Mniejszej, której przewodniczył dziekan węgrowski ks. prał. Leszek Gardziński. Po mszy barwny korowód, z Miejską Orkiestrą Dętą oraz wieńcami dożynkowymi przeszedł na Rynek Mariacki. Tu nastąpiła ceremonia przekazania bochna chleba burmistrzowi Pawłowi Marcheli, którym następnie włodarz miasta dzielił się z mieszkańcami i gośćmi.
Święto chleba to liczne konkursy oraz występy artystyczne. Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół „Łzy”.
https://www.youtube.com/watch?v=OxtyAZ6CZk0Więcej o święcie napiszemy w jednym z najbliższych papierowych wydań „Tygodnika Siedleckiego”, a teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Wiesława Gromka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze