Reklama

Święto Policji w Mińsku Mazowieckim - stołeczne obchody

W Mińsku Mazowieckim odbyło się Święto Policji połączone z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji.

Część oficjalną otworzył meldunek dowódcy uroczystości o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu złożony zastępcy komendanta głównego policji nadinsp. Pawłowi Dobrodziejowi. Następnie podniesiono flagę na maszt i odegrano hymn państwowy. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych policjantek i policjantów.

Wręczono odznaczenia państwowe i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Złotym medalem za długoletnią służbę -  przyznawanym przez prezydenta RP został odznaczony I zastępca komendanta stołecznego policji insp. Krzysztof Smela. Medal wręczył  wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Reklama

Medal za zasługi dla policji otrzymali: wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Adam Kurek, pracownik cywilny KPP w Mińsku Mazowieckim.

Głos zabrali zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz komendant stołeczny policji nadinsp. Paweł Dzierżak, którzy również złożyli życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom policji.

Zastępca komendanta głównego policji i komendant stołeczny policji wręczyli komendantowi powiatowemu policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomirowi Rogowskiemu symboliczny klucz do nowej siedziby komendy, którą poświęcił biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński, któremu towarzyszył kapelan KPP w Mińsku Mazowieckim ks. płk. Adam Prus oraz kapelan stołecznej policji ks. Jacek Kuziel.

Reklama

- To ważne i bardzo istotne, by w życiu, cokolwiek robimy, żebyśmy byli zauważeni i żeby ktoś nas docenił – mówił Sylwester Dąbrowski wicewojewoda mazowiecki.

https://youtu.be/toZgxTMEXvE

- Uroczystość piękna, podniosła, ale jest ale... Zabrakło mi kilku słów od komendanta Sławomira Rogowskiego – mówi jedna z zaproszonych osób – on tak zabiegał o tę nową komendę, przeżywał, cieszył się jak dziecko z każdego postępu prac, to było jego oczko w głowie i spełnienie marzeń, a tu taka dziwna sytuacja… nie dali mu głosu …no i nie miał możliwości nawet złożyć życzeń swoim policjantkom i policjantom podczas dzisiejszych obchodów, trochę smutno – nie wiem czy to faux pas czy takie procedury - warto zauważać zaangażowanie i serce oddane swoim obowiązkom.

Reklama

- W powiecie mińskim tradycją jest, że rada powiatu mińskiego na wniosek zarządu powiatu mińskiego przyznaje policjantom nagrody – powiedział Antoni Jan Tarczyński starosta miński i wraz z wicestarostą Witoldem Kikolskim wręczyli nagrody komendantowi Sławomirowi Rogowskiemu i jego zastępcom  Sebastianowi Ciastoniowi i Pawłowi Kubujowi.

https://youtu.be/2uWbsHO_2NU

Uroczystości towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Policji oraz Kompania Reprezentacyjna Policji. Organizatorem uroczystości była Komenda Stołeczna Policji.

Zdjęcia: Aga Król.

https://youtu.be/yPtb9sPvfTM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości