Koncertem uczniów i absolwentów rozpoczęły się dziś (12 grudnia) obchody 50-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach.
Inauguracja obchodów jubileuszu odbyła się w sali koncertowej siedleckiego Zespołu Szkół Muzycznych. W pięknym koncercie, który poprowadziła Katarzyna Jakoniuk-Wojtuś, wystąpili: Joanna Różewska (fortepian), Urszula Ostrowska (skrzypce), Michał Wcisłak (akordeon), duet fletowy Patrycja Krzeska i Monika Pietrzak z akompaniamentem fortepianowym Anny Baj, Marcin Zdanowski (saksofon), Szymon Świerzewski (akordeon), Krzysztof Prokurat (fortepian), Mateusz Rzewuski (organy), duet Paulina Zielińska (flet) i Paweł Sulej (akordeon), Agnieszka Skup (gitara), trio fletowe Edyta Rzążewska, Wioletta Skup i Magdalena Lisiewicz z akompaniamentem Anny Baj (fortepian), Monika Mimi Wydrzyńska (śpiew) i Kacper Jastrzębski (fortepian), duet klarnetowy Joanna Gomółka i Wojciech Rytel z akompaniamentem Michała Kryńskiego (fortepian), Jubileuszowa Orkiestra Fletowa pod kierownictwem Wioletty Skup, Edyty Rzążewskiej i Magdaleny Lisiewicz oraz Jubileuszowy Bigband pod kierownictwem Marka Chomiuka z solistą Pawłem Sulejem (akordeon). Na finał zaśpiewała Monika Mimi Wydrzyńska z Bigbandem w nieco zmienionym składzie.
Po koncercie goście artyści i publiczność zostali zaproszeni do foyer na jubileuszowy tort i słodkości. Pierwszy kawałek tortu wprawną ręką odkroił Paweł Sulej, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach.
Jutro (13 grudnia) ciąg dalszy jubileuszowych uroczystości. Podczas jubileuszowej gali wybrzmi „Oratorio de Noel op. 12” Camille Saint-Saens’a w wykonaniu solistów, chóru i Orkiestry Kameralnej ZSM pod dyrekcją ks. Michała Romana Szulika.
Zdjęcia: S. Jastrzębski
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze