Reklama

Absolwenci siedleckiego uniwersytetu mają się całkiem nieźle

Oprócz corocznego rankingu „Perspektyw” ukazał się także ranking uczelni według „Rzeczpospolitej”. Tam Uniwersytet w Siedlcach został sklasyfikowany na 73. miejscu na 118 badanych uczelni.

-To pierwsza edycja tego innowacyjnego zestawienia, które jako jedno z nielicznych w kraju skupia się na realnych losach zawodowych absolwentów, bazując na twardych danych z ogólnopolskiego systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) – podkreśla dr Beata Gałek, rzecznik siedleckiej uczelni.

Jak wyjaśnia pani rzecznik, ranking objął 118 uczelni z całej Polski – publicznych i niepublicznych – zrzeszonych lub stowarzyszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), dla których dostępne były dane ELA obejmujące trzy roczniki absolwentów (2020–2022) studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. W ocenie uwzględniono kluczowe wskaźniki efektywności edukacyjnej, takie jak: zarobki absolwentów w pierwszym roku po studiach, wskaźnik zatrudnienia i ryzyka bezrobocia, czas poszukiwania pierwszej pracy, przedsiębiorczość absolwentów (samozatrudnienie, działalność gospodarcza), kontynuację nauki na kolejnych poziomach studiów.

Reklama

-Największy wpływ na pozycję uczelni miały: zarobki (25%), ryzyko bezrobocia (26%) oraz czas znalezienia pracy (20%), co czyni ranking wiarygodnym źródłem informacji o rzeczywistych efektach kształcenia – dowiadujemy się od pani rzecznik. - Obecność Uniwersytetu w Siedlcach w tym zestawieniu to wyraźny dowód na rosnącą pozycję naszej uczelni w skali ogólnopolskiej. Potwierdza to, że absolwenci UwS nie tylko zdobywają wykształcenie na wysokim poziomie, ale również skutecznie odnajdują się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Uniwersytet w Siedlcach uplasował się wyżej niż takie uczelnie jak: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego czy Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bransoleta z urzędu - niezalogowany 2025-06-25 17:56:54

    To bardzo dobra uczelnia. Moja córka Ewelina ją ukończyła i bez problemu znalazła dobrze płatną pracę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • buuuaaaahahahaha - niezalogowany 2025-06-25 20:36:52

    buuuuuuuuuaaaaaahahahahahhaahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahaahahah mój kot telesfor też ją skończył i tez ma dobrą robotę leeeeeeży cały dzień i o nic się nie martwi

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ;-) - niezalogowany 2025-06-25 20:38:37

    poprzednia nazwa uph była lepsza dla tego miejsca uph-a wszystko, jak leci ;-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości