Reklama

Dożynki Gminne w Błogoszczy

28 sierpnia w Błogoszczy odbyły się Dożynki Gminne 2011.

  O  godzinie 13.30 otwarcia Dożynek Gminnych i powitania zaproszonych gości oraz mieszkańców Błogoszczy dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach zs. w Chodowie Elżbieta Wojtyra. 

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek, Starosta Powiatu Siedleckiego Zygmunt Wielogórski, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Koc, radni gminy i powiatu. Po powitaniu odbyła się Msza Święta dziękczynna za plony z prezentacją  wieńców dożynkowych. 

Po mszy odbyły się uroczyste przemówienia Wójta Gminy Siedlce oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Siedleckiego Henryka Brodowskiego. Tradycyjnego łamania chleba dożynkowego i dzielenia pomiędzy mieszkańców gminy dokonał Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek wraz ze starostami dożynkowymi. 

W dniu dożynek gminnych Ochotnicza Straż Pożarna w  Błogoszczy obchodziła 25-lecie istnienia. W związku z tym po mszy dożynkowej odbył się uroczysty apel z wręczeniem zasłużonym strażakom medali. Od godziny 15.30 rozpoczęła się część artystyczna programu dożynek.

Wystąpił GIN ALIF – człowiek guma-treser węzy akrobata i iluzjonista – słowem człowiek orkiestra, który wprowadził zgromadzonych mieszkańców w światek iluzji i pokazów cyrkowych. Wystąpił Kabaret ‘ŁZY SOŁTYSA”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sarnakach z autorskim programem, dla dzieci i młodzieży odbyły się gry, konkursy z nagrodami. Nie zabrakło konkursów rodzinnych. Oprawę muzyczną zapewniał zespół ORION. O godzinie 18.30  wystąpił zespół muzyczny Comman Place, który wprowadził mieszkańców, zwłaszcza tych młodszych, w świat muzyki rockowej. Wieczorną dyskotekę  poprowadził zespół ORION.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości