Reklama

Garwolin: Uczcili pamięć Powstańców Styczniowych

W Garwolinie zakończyły się obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Zobaczcie galerię zdjęć.

Obchody odbyły się w niedzielne przedpołudnie 23 stycznia. Najpierw na cmentarzu parafialnym w Garwolinie delegacje samorządów powiatu Garwolińskiego, miasta Garwolina oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Obwód "Gołąb”, służb mundurowych i  szkół z terenu powiatu garwolińskiego złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy pomniku poświęconym Poległym Powstańcom.

Następnie w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odbyła się msza.  

Po mszy świętej uczczono pamięć Bohaterów Styczniowych przy pamiątkowej tablicy umieszczonej 10 lat temu na północnej ścianie garwolińskiej kolegiaty.

Reklama

fot. Starostwo Powiatowe w Garwolinie

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości