Reklama

Handel na wyremontowanym targowisku

Dzisiaj pierwszy raz odbywał się rynek na częściowo wyremontowanym targowisku przy ul. Rynkowej w Siedlcach.

Targowisko wygląda estetycznie, czysto, choć dzisiaj wyjątkowo pusto, zupełnie jak nie dzień targowy. Niewielu kupujących, ale i sprzedawców też mniej.

Handlujący zastanawiali się co może być tego przyczyną. Stwierdzili, że z pewnością dzisiejsze święto.

Zapytaliśmy handlujących, jak jest na nowym miejscu?

Długo wyczekiwane z nadzieją miejsce targowe, nie ucieszyło. Sprzedający nie kryją swojego rozczarowania.

Reklama

- Dzisiaj jest dobrze, luźno, ale jak zjadą się wszyscy handlujący, to będzie tragicznie. Jeden na drugim będziemy stali - mówi sprzedająca kobieta. - Było losowanie na miejsce, w którym mamy stać. Trafiło mi się w miarę dobre, ale to, że dzisiaj wygląda to przejrzyście, niestety takie nie będzie. Ze względu na małą liczbę sprzedawców dzisiaj jest luźno, ale wokół mnie będzie jeszcze kilku sprzedających, a odległość między stoiskami jest metr, a gdzie przejście dla kupujących?

- Od 30 lat handluję na tym rynku, ale chyba to moja ostatnia podpisana umowa. To całkowity brak organizacji. Zdezorientowani są handlowcy, którzy nie wiedzą ile mają miejsca i gdzie mają stać ich stoiska, a ci, którzy mają miejsca zastawiani są przez innych handlarzy. My się gnieździmy, a teren, który był przeznaczony dla sprzedawców stał się terenem zielonym – chyba z trawą dla królików – żartobliwie, ale z przykrością mówił handlujący. Rozbudowana jest baza sanitarna, gdzie jest 6 toalet, za które oczywiście trzeba zapłacić, ale ja jako sprzedawca nie mogę pozwolić sobie na to, by z toalety skorzystać za darmo, tylko również muszę zapłacić. Miejsca, które były wyznaczone dla handlu przestały obowiązywać. Mamy ograniczony wjazd na rynek…

Reklama

Niezadowolenie wśród sprzedających było bardzo duże. O co jeszcze martwią się sprzedający i na co narzekają? Więcej na ten temat w papierowym wydaniu gazety.

Czy Państwo odwiedziliście już nowe targowisko? Cz podoba się jego nowa odsłona?

Zdjęcia: Aga Król

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości